Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Devil May Cry ЕДНО! - Блогове - ПУЛСАР ФОРУМ
Покажи RSS Feed

9Y0

Devil May Cry ЕДНО!

Гласувай за статията

Точно така,става въпрос за първата игра,след като имах привилегията да и се нарадвам от началото до края,в най - малки детайли,разбирам вече перфектно къде...така да се каже,има пукнатини в мазилката на стената градена вече почти 10 години.След като вкарах диска в конзолата си и създадох гейм фаил,имах възможността да се потопя в атмосферата на една от любимите ми поредици.
След първите 15 минути вече разбрах разликата на оригинала и неговите продължения,засега единствената игра която не съм превъртял от до е двойката,но може и това да се поправи.Както и да е.
Та не мисля да се впускам дълбоко в историята но,докато един ден Данте си виси в офиса,необезпокояван връхлита непозната жена,която според думите й се казва Триш,след като се опитва да натупа Данте,но се проваля,става ясно че всъщност е тествала нашето момче за да види дали ще е годен за ...демоничната работа,която ще му предложи.Естествено всичко е част от пъкления план на Мундус,заклетия враг на бащата на Данте - Спарда...Играта започва...
Не ми отне много да забележа характера на Данте,за разлика от 3 или 4,поне лично мисля че тук се държи доста според случая,все още пуска някоя друга шега,но в сериозните ситуации определено не се надува,фука или кикоти.Хареса ми как едновременно с шегите си беше и сериозен,и определено има с какво да подкрепи заплахите си когато ги прави.Нека кажем че тук той е оригиналния Данте,точно такъв какъвто трябва да е,в тройката разбирам че все още не е бил....узрял,но в четворката всичкото това Ангелите на Чарли like излъчване ми идваше малко в повече...Както и да е.
Разбираемо за първа игра е че комбо системата не е толкова задълбочена,обаче за времето си не е имало игра,която да представи същото изживяване по отношение на битки и техника.На мене ми харесаха и ми стана някак си...драго,като видях началния вид на някои,вече легендарни за Dante удари.
Атмосферата на играта ме изкефи максимално...Мрачна,мръсна и плашеща,а от някои врагове даже ме хвана гнус..което е яко.
Играта може да има beat'em up и hack'n slash елемент вплетен в нея,но открито показва че тук се трепят демони и дяволи с което ти напомня "вземи ме на сериозно човече,т'ва че имаш пищаци не значи,че играеш в Ангелите на Чарли.."
Харесва ми че вече няма онова ЙУХУУУ..беше ми омръзнало вече,Dante е мълчалив в правилните моменти и смея да кажа,че хумора му на моменти е черен.
Харесва ми дизайна на нивата,факта че обикаляш един замък те води до мисълта,че ще е скучен и повтарящ се,но това далеч не е така.
Хареса ми саундтрака на играта,винаги на место и мелодичен,а пиано инструментала е лек и приятен...Всяка японска игра си има пиано инстументал..
Хареса ми Ifrit,достоен "татко" на gauntlet-ите в DMC серията,kick 13 ги размвазва...който и да са.
Харесаха ми битките с босовете,някои от тях бяха найстина трудни.В този ред на мисли тряба да похваля това че играта не е просташки лесна,трудността й се усеща като приятната горчивина на тоника в чаша джин с лимонче.Присъства и допринася за аромата и вкуса.Другите трудности...предизвикателн ,само това ще кажа.
Оръжията са повече от епични а Sparda меча ме кефи как гази...

Просто.....тая игра е супер яка...Невероятна....

А,сега DmC...Едва ли ще има нещо общо с оригинала,hell даже не знам дали combat системата ще е кадърна...след като знам на кой я прави...
Както и да е,ако трябва да и дам оценка:
10/10
Жалко че Камия няма да има пръст в новата част....

Запиши си "Devil May Cry ЕДНО!" в Digg Запиши си "Devil May Cry ЕДНО!" в del.icio.us Запиши си "Devil May Cry ЕДНО!" в StumbleUpon Запиши си "Devil May Cry ЕДНО!" в Google

Обновени 12-10-2010 на 18:22 от [ARG:5 UNDEFINED]

Ключови думи: games, playstation 2
Категории
Без категория

Коментари

1. Аватара на Grebeny
    Напълно съгласен! Бойната система на 4 ми допада най-много, но всичко останало от атмосфера до характер на героя в първата част са на най-високо ниво. Освен всичко изброено забрави да споменеш, че в продълженията се изгуби готическия елемент и касълвания стайл замъка. Общо взето все хубави неща за играта бяха захвърлени.
  2. Аватара на 9Y0
    Right ON!Добро попадение,наистина атмосферата в играта вече не е готик...честно казано последната дето ще излиза нещо ми бие бая на.....сайбър пънк.
  3. Аватара на BULL
    Видях статията и понеже съм малко нов в "новия" форум само ще кажа , че съм много голям фен на играта и поредицата ( без 2 ) ....

А 4-ката е едно много добро продължение , за 3-ката няма думи , две е зле ... а едно си е едно ... уникална !!!

Много специфично заглавие е ДМЦ-ето ... и съм сигурен , че 5 ще е също уникат.

Поздрави !!!:)
  4. Аватара на BULL
    Защо няма интерес към ревю-то ?:swoon:

Доста добре се е получило ...

ПОЗДРАВИ !!!:brum:
  5. Аватара на PUCHER
    Играта е върха .Ревюто е направено от голям фен и това си личи .
    Много харесвам поредицата , много харесвам първата част (малко повече от останалите) и харесвам и Данте (като герой да не остана не разбран ).
    Според мен класирането на поредицата е :
    Първо място :platinum: - 1
    Второ място :gold: - 3
    Трето място :silver: - 4
    Четвърто място - 2 ( много странна игрица ...и във втория диск да сложат да се играе с мадамата е много тъпа идея а и като цяло игрицата е малко блудкава и не можах много да и се накефа .Играх трите части горе доло по едно и също време защото ги взех горе - долу на куб и с такова впечатление останах .А честно да си кажа взех си PS-3 точно заради четворката и дори не бях гледал видеота с геймплеи... Беше третата игра която си купих за черния диаманд миналата Коледа (бях на гости у приятелката ми , взех дантето с лбп 2-те за 50 лева и първо изиграх лбп за да мога да и се накефа на макс когато си се прибрах у нас (тогава имах и плазма вече 32-инч...)
    +
    +
    сори че е много неподреден поста ама малко не съм в час днеска

Trackbacks