Върколака

1. Moro
    Moro
    Wolverine е любимият ми персонаж не само от комикссите на Марвъл, но и по принцип. Ето малка биография:
    Върколака (на английски: Wolverine) е фиктивен персонаж, супергерой вкомиксите, издавани от Марвъл Комикс. Роден е през 1880-те г. под името Джеймс Хоулет, но обикновено е наричан Лоуган. Върколака е мутант, който притежава животински сетива и рефлекси, както и лекуващ фактор, който му позволява да възстановява практически всяка рана. Тази негова способност помага на супервоенната програма Оръжие Х (Weapon X) да свърже костната му система с неуязвимия метал адамантий, което създава много остри нокти, които могат да се прибират в кожата му когато пожелае. Също така, той е и майстор в ръчните борби и бойните изкуства. Върколака е член на няколко екипа, включително Х-мен и Новите отмъстители.
    Създаден е от писателя Лен Уейн и художника Джон Ромита-старши с малко добавки от илюстратора на "Incredible Hulk" („Невероятният Хълк“) - Хърб Тримпе, Върколака за пръв път се появява в "Incredible Hulk" бр. 180-181 (октомври 1974 г.).
    Върколака се присъединява към списъка на „Съвсем новите и съвсем различни Х-Мен“ в "Giant-Size X-Men" („Огромният Х-Мен“) бр. 1 (май 1975 г.). Върколака е символ на много от грубите анти-властни антигерои, които изплуват в американската популярна култура след войната във Виетнам, и със своето желание да използва смъртна сила и вродена натура той се превръща в един от стандартните за комиксите антигерои в края на 80-те години на 20 век. В резултат на това героят става абсолютен любимец на феновете на все по-известните Х-Мен. Той е отличен в собствения си соло комикс от 1988 г. и е централен герой във всяка адаптация на Х-Мен, включително в анимационните серии по телевизията, видео игрите и едноименната филмовата трилогия, където е игран от Хю Джакмън.

За повече прочете блог статията ми... :lol:
  2. PUCHER
    PUCHER
    Аз съм единствения върколак ...Но нищо не си спомням като претърпя метаморфозата и не мога да разкажа нищо съжалявам .
  3. Moro
    Moro
    Да, ама аз съм по-космат от теб, дори когато си преобразен... :) Гол охлюв си ти, а не върколак...:-P
  4. NeoRage-X
    NeoRage-X
    У наше село кой е по-космат знае повече !
  5. Moro
    Moro
    Явно аз съм мъдрец и половина... :)
Показани резултати 1 до 5 от 5
Bookmarks