С какъв апарат снимате, доволни ли сте?

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
  1. Tool
    Tool
    Споделете с какъв фотоапарат снимате...
  2. DoC
    DoC
    Canon IXUS 120IS :) Вчера го взех, направих няколко снимки на тъмно на едно много красиво девойче и съм очарован :) Много ми допада и супер улесненият интерфейс, както и добрите автоматични настройки. Точно както си го исках - point & shoot.
    В близкото бъдеще ще пусна малко снимки от него.
  3. Antrix
    Antrix
    Ние сме с 2 фотоапарата. Единият е Canon IXUS 70IS (7.1mpx), а другият Canon IXUS 85IS (10.0mpx). С гордост мога да заявя, че това е отличен апарат, който няма да ви предаде. Здрав е, красив и прави невероятни снимки. Та... 70-ката е на сестра ми и мен, а 85-цата на цялото семейство. :)
  4. Pmania
    Pmania
    Ползвам Nikon D90 и най-често с обектив Nikkor 50mm f1.8 - просто перфектен. Железен апарат:)
  5. ilianpk
    ilianpk
    Olympus Mju-5000 - страшно съм доволен от фотоапарата, притежава всичко от което се нуждая в момента и прави доста добри снимки, стига да не са на тъмно.

ПП: Авторът на темата няма ли да сподели и той с какво снима?:oops:
  6. Grebeny
    Grebeny
    Pmania направо ми идва да дойда да ти го тафя:lol:
    Сапуна на семейството е W80 на Sony за нуждите на всички с изключение на мен е перфектен защото снима много добре на автоматични настройки.
    Когато снимам обаче за нещо което мен ме интересува използвам няколко апарата:
    F 55 на Nikon, чисто любителски огледално рефлексен. Уловката е, че е лентов и няма голямо значение класа на апарата:lol: А обектива му е 70-300 (при цифров става 105-450) нисък клас. Не помня как се водеше модела му, но има много чист образ за класа си.
    D90 отново на Nikon. Това е апарат за който мога да говоря цял ден. Матрицата е същата като на професионалните апарати на Nikon. Вградения светломер е повече от гений, никога не ми изнаверява при мерене. Има напълно достатачно функции за да се използва професионално и единствения му проблем е пластмасовото тяло, но то е предимство ако ви чака дълъг път с апарат на врата:lol: (в момента събирам парички за него)
    450 D на Canon. Взимам го от една съседка(тук трябва да й пратя специални благодарности ако някой ден реши да чете това). Честно казано апарата не е лош, има дотатачно функции, но просто си е любителски клас и му личи. За по-сериозно снимане е задължителен външен светломер, винаги се нуждае от корекции във фотошоп защото тъмните зони винаги са недоекспонирани. И все пак за огледално рефлексен под 1000 лв е много добро решение.
    Canon 40D на Tool апарата:lol: Както е ясно го взимам понякога от Tool, но имам и един бивш колега чийто апарат ползвам понякога. За любител това е сигурно възможно най-добрия апарат. Много съм доволен от функционалността му, но за мойте нужди е леко недостатачен:lol: При безкрайните ми претенции ме побърква пренасищането на червено и честата нужда да настройвам светломера на -1 експозиция.
  7. PUCHER
    PUCHER
    Реших че групата e и за мен тъйкато имам навик да снимам всичко което ми прави впечетление .Снимам с апарата на приятелката ми
    Practica 8.2 mp. - Напълно нормален цифров апарат но върши чудесна работа почти 3 години и половина.Доста често ми се случва и да снимам с телефона за което после съжалявам -VGA ...
  8. Alexz
    Alexz
    Моя е Olympus с 8 mpix и ми върши идеална работа за любителски снимки. В последно време го ползвам да запечатам моментите в който съм на преход с байка, лек, удобен а и батерията му е li-ion, нямам никакви оплаквания.
  9. Марто
    Марто
    Пoчти винаги снимам с gsm-а си - SonyEricsson W960 ( за 3.2мп си снима добре ). Иначе съм със Sony DSC-W210 ...
  10. Марто
    Марто
    Смених апарата преди няколко месеца - вече съм с Canon Powershot SX 130 IS . Честно казано незнам дали съм доволен - очаквах малко повече , нощно време не се справя добре , няма опция за панорамни снимки (нещо което gsm-a ми го има,а не ми се играе да тегля програми за да ги съединявам), макро снимките веднъж се получават както ги искам ,друг път - не , може би за цената си да снима доволно ,но понякога съжалявам ,че не се бръкнах повече пари и да си взема такъв със сменяеми обективи . Доволен съм иначе от качеството на снимките - след лека обработка с Photomatix стават направо невероятни , оптичния зуум също е добър - позволява снимане на по плашливи животни и птици , както и на отдалечени предмети,самолети и т.н. без да размазва , което може би е и най-големия плюс на фотоапарата :wink:
Показани резултати 1 до 10 от 13
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Bookmarks