Книги игри

1. Antrix
    Antrix
    Любители ли сте на книгите игри?

Аз лично не съм им кой знае колко голям почитател, защото ми се струваха много сложни (като играех в 5-ти клас), а и трябват много ентусиасти - играчи, разказвачи и т.н., които да играят с вас. Въпреки всичко са ми много интересни, защото трябва и късмет, и интелект... въобще това е нещо, в което трябва да се мисли преди да се действа, а и е сложно за игране.

Най-странното е, че сега в междучасията се играят карти и хазарт, а когато бях по-малък играехме такива игри в училище. Времената се променят, а книгите игри се забравят и малко хора вече ги играят.
    Техниката вече забавлява хората с игри, в които не се мисли, а просто се действа и се забравят за тези книги направени с толкова труд, за да може човек да се забавлява и едновременно да мисли ходовете си.
  2. ilianpk
    ilianpk
    Аз лично съм любител, но нито има време, нито някой, с който да играя и ги спрях :( . Идеята за игра по скайп или форумна примерно е доста добра, стига да има достатъчно желаещи, но отново идва проблема, дали всеки ще е редовен и, че най-вероятно играчите ще са малко.
  3. Марто
    Марто
    Еххх , книгите игри ... Възхищавах се на Майкъл Майндкрайм и още имам вкъщи 10ина негови книжки . В периода 93-95 г. се бях побъркал по тях - имаше и няколко книги от чужди автори , преведени на български , които също не бяха лоши и определено бяха насочени към по големи читатели , но не си спомням как се казваха . Може би и сега ако излезе някоя такава , стига да има достатъчно добра реклама бих си я взел , но от години не съм виждал нови книги игри . Стига да е без хвърляне на зарчета и прескачане на десетки страници (това си спомням ,че "куцаше" в тях) :)
  4. Euca
    Euca
    Имам вкъщи поне 30тина (и това са тези които са отцелели , бяха много като бях малък) скоро ги открих и много се изкефих ... то е ясно че надали ще ги играя пак ,но само да си ги разгледам беше яко :)
  5. kiba3x
    kiba3x
    Антрикс, как са ти били сложни в 5-ти клас, като аз и мой приятел изчетохме (преминахме) през около 200+ книги-игри (Повечето на "Плеяда") през едно далечно лято, когато бяхме между втори и трети клас. Та дори и написахме книга-игра с двеста епизода подобна на "Гората на обречените", накрая на която се биеш с Диамантени дракони :). За съжаление ръкописът се загуби.
Показани резултати 1 до 5 от 5
Bookmarks