Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Свързване на PS2 със колони 5+1
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 12

Тема: Свързване на PS2 със колони 5+1

По подразбиране Свързване на PS2 със колони 5+1

Здравеите,
    Имам следния въпрос, как мога да свържа PS2 със колоните от с-ма за домашно кино/5+1/.Трябва ли да си купя някакъв друг комплект кабели, защото този които е в комплекта е само със 3 чинча.Сега като го свържа само със 2-та букси/бяла и червена/, звука излиза само от 2 колони и баскасата.

Години
    29
    Точки Опит
    13,826
    Level
    89

По подразбиране Re: Свързване на PS2 със колони 5+1

Цитат Написано от dmashev
    Здравеите,
    Имам следния въпрос, как мога да свържа PS2 със колоните от с-ма за домашно кино/5+1/.Трябва ли да си купя някакъв друг комплект кабели, защото този които е в комплекта е само със 3 чинча.Сега като го свържа само със 2-та букси/бяла и червена/, звука излиза само от 2 колони и баскасата.
    Свързваш колоните с телевизора, а телевизора с PS2-то. Поне при мен с куба е така :wink:

3. По подразбиране

Провери дали системата ти има ВХОД "digital optical audio"

"digital optical audio cable"

Кабел може да си купиш за около 15 лв.

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

По подразбиране Re: Свързване на PS2 със колони 5+1

Цитат Написано от dmashev
    Здравеите,
    не ти трябва нито един кабел,слагаш кабела на PS2 на AV на ДВД-то,пускаш на ТВ-то AV и си готов :wink:

5. По подразбиране

dmashev написа:
    не ти трябва нито един кабел,слагаш кабела на PS2 на AV на ДВД-то,пускаш на ТВ-то AV и си готов
    DOLBY DIGITAL звук само по оптичен кабел!

По подразбиране

Благодаря на всички за отговорите.Май ще трябва да сменям с-ма за домашно кино, че нямам вход за оптичен кабел :cry:

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

По подразбиране

Цитат Написано от tzanio
    dmashev написа:
    не ти трябва нито един кабел,слагаш кабела на PS2 на AV на ДВД-то,пускаш на ТВ-то AV и си готов
    DOLBY DIGITAL звук само по оптичен кабел!
    аз така го свързвам,на предните колони ми се чуват звуците на играта, а на задните ми се чува само дъжда,например в играта MGS:Subsistance,това не е ли Dobly Surround 5.1:?:

8. По подразбиране

Цитат Написано от eno
    аз така го свързвам,на предните колони ми се чуват звуците на играта, а на задните ми се чува само дъжда,например в играта MGS:Subsistance,това не е ли Dobly Surround 5.1 :?:
    - на предните колони ми се чуват звуците на играта - първи канал
    - на задните ми се чува само дъжда - втори канал

първи канал + втори канал = на неправилно свързано STERIO, а не на Dobly Surround 5.1!

Ако ги беше свързал правилно:

- говор отпред - център
    - звук отляво и говор - лява предна + задна
    - звук отдясно и говор - дясна предна + задна
    - звук отпред - предни
    - звук отзад и говор - задни
    - звък от дъжд високи честоти - лява (предна + задна) + дясна (предна + задна)
    - звък от дъжд ниски честоти /ГРЪМ/ - SUBWOOFER

PLAYSTATION 2 BIOS настроики за звук:

- изход чинч STERIO ляв и десен канал
    - изход оптичен Dobly Surround 5.1 или Dolby Digital / зависи от системата за звук на играта/

При мен:

Playstation 2 + digital optical audio cable" + ресивър YAMAHA RX-V495RDS + предни колони Pioneer CS3070 + задни колони PIONEER S-H230VA-W + център Eltax Symphony Centre C3 + SUBWOOFER ELTAX

Спечелени турнири: 102

От
    С О Ф И Я... зад пазара!
    Години
    39
    Точки Опит
    32,524
    Level
    98
    Gamer IDs

Gamertag: DonNikos PSN ID: I_DonNikos_I

По подразбиране

Цитат Написано от tzanio
    Провери дали системата ти има ВХОД "digital optical audio"
    Кабел може да си купиш за около 15 лв.
    Реших и аз да се включа към дискусията ви с 1 въпросче. Проверих и аз моята с-ма ИМА вход "digital optical audio",на PS2 има съответно OUT "digital optical audio". Да кажем,че си взема кабела и вържа двете заедно-това е ясно. Обаче после как да изведа звука през колоните,като пусна PS2 той е вързан към scart1 на TV (или на component IN - ако е компонентна връзката). А DVD с-та с колоните ми е вързана HDMI към HDMI с TV-то. Как ги пускаш и трите да работят заедно. Достатъчно ли е само да си вкюча DVD с-та на ON, и от менюто на TV-то да избера scart1 за да ми изведе образа от конзолата на телевизора и освен това да се чува и звука от колоните. Трябва ли да се пипа нещо и по настройките на PS2?
    Ако така става ще си взема и аз "digital optical audio cable" и ще си цъкам с перфектен звук :D .

10. По подразбиране

Виж в инструкцията на с-мата кой канал отговаря на оптичния вход.

При мен са DVD/LD и TV/DBS

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Ключови думи за темата

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •