1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 21

Тема: RGB кабел : Проблем

1. По подразбиране RGB кабел : Проблем

Вчера си закупих RGB-scart кабел. Като го пуснах изчисти много добре картината и премахна трептенията, които ги имаше при обикновенния кабел, но от лявата страна на екрана има вертикални сиви линии :? Не се забелязват чак толкова много, но ме дразнят все пак. Днес пробвах кабела на друг телевизор и смущенията ги няма. Оттук разбрах, че проблемът ще е в ТВ-то, но незнам какъв е.Някой може ли да ми помогне?

П.С: Телевизора ми поддържа RGB през скарт буксата.

По подразбиране

Калибриай си екрана и няма да имаш проблем.

3. По подразбиране

Може ли да ми обясниш ак става това "калибриране", че хич ме няма ? :)

По подразбиране

Ама вия тази техника само за окраса ли си я взимате ;).
    Не съм гадател не мога да ти кажа как става точно при теб, но трябва да имаш опция да настроиш картината(да му кажеш кое ти е горен ляв ъгъл - начална позиция с координати 0,0).

5. По подразбиране

Няма такъв варянт при моя телевизор (Samsung CZ-21M063N) Ок.Явно няма да стане с това ТВ.

По подразбиране

Не на телевизора на у-вото, което си включил в него.
    Предполагам, че става дума за някакъв Playstation затова е тук ... ама кой може да знае.

7. По подразбиране

Да. PlayStation 2 съм свързал. Можеш ли да ми обясниш точно какви настройки трябва да направя?

Спечелени турнири: 102

От
    С О Ф И Я... зад пазара!
    Години
    38
    Точки Опит
    32,524
    Level
    98
    Gamer IDs

Gamertag: DonNikos PSN ID: I_DonNikos_I

По подразбиране

Цитат Написано от strballer
    Да. PlayStation 2 съм свързал. Можеш ли да ми обясниш точно какви настройки трябва да направя?
    Ами да опитам и аз да ти дам няколко съвета,ако не си опитвал с тях:
    1. RGB кабела в правилния SCART слот ли е поставен? Обикновенно са два такива слота - единият е AV,а другият е RGB(този е правилния :wink: )
    2. Виж дали си поставил плътно кабела в RGB слота,да не е под ъгъл или наполовина влязъл!
    3. Ако всичко по точки 1. и 2. е правилно и се виждат линиите за които говориш,доколкото разбрах си включил PS2-ка. Не ми е ясно точно за какви сиви линии говориш,но позиционирането на картината при повечето PS2 игри става в опциите на главното меню на играта - избери Position screen и със стрелките(кръстачката) на джойстика си я позиционирай в центъра,за да са на равни разстояния черните линии от ляво,дясно,горе и долу (при мен TV е бая голямо и затова ги има тези черни линии - около 1-2см.в ляво и дясно). При стандартните TV-та обикновенно не остава място в страни тъй като екрана им е достатъчно малък и разпъва картината на целия екран без проблем.
    4. Ако продължаваш да виждаш линии,които минават по средата на телевизора или някъде другаде, може да имаш някакъв дефект в самия екран. От кога е проблема(TV ново ли ти е?) и само като пускаш PS2 ли виждаш линии или са постоянни и при гледане на телевизия?
    Ако се оправи положението казвай,за да видим къде е бил проблема :D

9. По подразбиране

Благодаря за отговора. Значи проблема не е в разтоянието което остава отстрани ами просто има линии които минават през самата картина от горе до долу на екрана. Когато се гледа телевизия ги няма тези линии, когато съм включил пс2-ката с композит кабела почти не си личат (трябва да се загледаш много за да ги видиш) , но със RGB кабела се виждат. Благодаря все пак, но аз разбрах от какво е. Самия модел телевизор правил такива проблеми, защото гледам в интернет в един чуждестранен форум няколко човека имат същия проблем. Иначе тв-то е на 1-2 години.

По подразбиране

Другият път питай точно ;).

Най вероятно проблема е със самият вход. Просто ползвай другият :)

1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •