Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
<Дискусия> Metroid - всичко за Самус и вселената й - Страница 3
3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Показани резултати 21 до 30 от 35

Тема: Metroid - всичко за Самус и вселената й

Точки Опит
    32,960
    Level
    98

По подразбиране Отг: Metroid - всичко за Самус и вселената й

На фона на другите Метроиди е зле. Сам по себе си бива, ако не търсиш кой знае какво. Мач Рейдър беше писал в подробности, ако се сети в коя тема да даде линк.
    Има мнение - има проблем, няма мнение - няма проблем. Изтриването на едно мнение е трагедия, изтриването на един милион - статистика.

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Eто това, което бях изписал по въпроса (не е особено подробно). Предупреждавам обаче, че има малко спойлери. На мен лично играта много ми хареса. Не беше от класата на Zero Mission или Super Metroid, но не бих казал, че ме е разочаровала или ме да ме е хванало яд, че съм си дал парите за нея. Все още не съм изиграл Прайм трилогията, тъй че и затова може би за момента я смятам за добър 3D Метройд, като нямам други впечатления (Prime Hunters не я броя, защото макар забавна, беше доста оскъдна откъм exploration). Играта идва малко linear, но не колкото Fusion. В геймплейно отношения нямам иначе забележки. Като че ли основният проблем на повечето хора е сценарият и не отричам - има си кусури, но далеч не ми развалиха цялостното удоволствие от играта.

"Metroid: Other M (Wii)

Съвсем честно ще си го кажа - не мога да разбера какво е всичкото това плюене по играта! Да, има си някои проблеми, но част от тях пък не виждаме за първи път в поредицата. Факт е обаче, че Нинтендо поеха риск и в никакъв случай не смятам, че получилото се е провал.
    Да започнем от мястото във времевата линия, където е разположена играта - няма как, че ще е трудно да се направи продължение на Fusion. Преди да се появи Other M, Metroid 4 беше може-би в много отношения най-противоречивото заглавие в поредицата, настъпиха много промени и макар, че ми се въртят една-две идеи в главата, нямам ясна представа как би било редно да се развият нещата по-нататък за Самус и Адам.
    Тук е първата правилна стъпка на Other M - разяснява ни Адам и то по добър начин. Става ясно защо именно с него Самус асоциира компютъра от Fusion и защо Адам е играл важна роля в живота й. Тук също така е и първият голям риск, който прави играта - да бъде story-driven. Докато досега Метройд игрите разчитаха на своята атмосфера, за да запленят играча, тук имаме дълги филмчета, с много диалог, много предистория и много въпроси, които героите си задават, както за себе си, така и за случващото се около тях. Диалогът на моменти идва в повече и за мен, като фен на поредицата, който е що-годе запознат с цялостната история, някои от казаните неща са очевидни. За други обаче, за които това е първата Метройд игра, обсъждането е добре, защото по този начин те няма да се чувстват объркани и изгубени някъде из сюжета. Историята на Other M не е перфектна, но е доста добра. Единственият й сериозен проблем е, че два от 3-те основни plot-twist-а са адски предвидими (за тези, които вече са я изиграли - говоря за цялата работа с MB). Третият plot-twist пък не получава директен отговор, но по-наблюдателните играчи би трябвало да се досетят каква е развръзката. Историята на Other M води до следващата голяма промяна за поредицата - работата с екип. Самус вече не е сама, заедно с нея из широкият свят на играта обикалят още няколко типа. И макар през по-голямата част от времето да сте съвсем сами в даден сектор, когато го загазите в някой scripted sequence очаквате, че все ще има кой да ви избави. Това не присъстваше в предните игри, там отчаянието на Самус се прехвърляше директно върху играча. От друга страна, виждаме Самус да общува с други хора, да изпитва съмнения, притеснения, страх, загриженост... Тук според мен също успяват. Виждаме Самус не просто като върховният ловец на глави, а и като човешко същество.
    Графиката е невероятна! Без съмнение една от най-добре изглеждащите игри за Wii. Много рядко нещо изглежда ръбато и изпъкващо от остатъка. Отделните сектори са разнообразни и красиви. Познатите от преди гадини изглеждат чудесно в 3D, а и новите не са за изпускане!
    Геймплеят също ме изненада доста приятно. Намесата на Team Ninja определено си личи в добавените melee атаки, но е самата истина, че ми се вижда някак нелогично гадта да се е забила пред теб, а ти да я стреляш. Всичките close-range атаки са готини, не нарушават и не нарушават по никакъв начин цялостното действие на битката. Това е нещо, което Other M също прави чудесно - всичко се чувства плавно, независимо дали е по време на напрегната битка или не, тичането, скачането, стрелянето, дори превключването от third-person на first-person и обратно - всичко е изключително плавно. Преминаването от геймплей към филмче и обратно също е направено изключително добре. Добавянето на режима от първо лице ми се струваше, че ще доведе до ненужно усложняване на геймплея, но в действителност е направено много добре и е наложително за тези, които искат да открият абсолютно всички тайни в играта.
    Като цяло - Nintendo рискуват и успяват! Other M е достойно попълнение в Метройд поредицата и си струва да се изиграе! Не мога да си кривя душата, от много време не ми се беше случвало да попадна на игра, при която просто да не искам да оставя джойстика и буквално да копнея да видя какво ще се случи по-нататък!

+ Изключителна и разнообразна атмосфера
    + Чудесна графика
    + Хубава музика
    + Забавен и ангажиращ геймплей
    + Добър първи опит за story-driven заглавие в поредицата
    + Солидно количество бонуси - галерия с дизайни на главните герои, противници, обстановки и тн. Близо 100 различни изображения в галерията. Theatre Mode има опцията да изгледате всички филмчета, съединени с малко pre-recorded gameplay footage (с премахнати status-bar-ове) под формата на пълнометражен филм (дълъг малко над 2 часа).
    + Replay Value - има огромно количество power-up-и, които да трябва да издирите.
    + След приключване на по-главната част от историята, преди Епилога, на картата се отбелязват всички предмети, които все още не сте открили, което прави издирването им малко по-лесно (казвам малко, защото често картата е само ориентир и трябва да анализирате щателно обстановката, за да откриете търсения предмет).

- На места диалогът се чувства пресилен (но както казах, в повечето такива случаи това е направено, за да разберат горе-долу хората, които не са запознати с историята на поредицата за какво става въпрос)
    - Като за Метройд игра се чувства малко linear, но не толкова, колкото Metroid Fusion.
    - Части от историята се оказват предвидими

Моето време: 13 часа със 100% Item Collection."
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: JustToshkuuu Wii Code: 6574-0050-3511-0106

danke, schön :flower:

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Днес, докато си карах в GTA, се замислих за новия Metroid, който така или иначе някога ще дойде(говоря за wii u)
    Иска ми се играта да я направят само и единствено РЕТРО, като може и с лека намеса от Нинтендо, но никакви нинджи и теории
    Също така искам играта да е от поредицата Prime, но да не е 4, защото става банално. Нека да е ново име
    Относно геймплей, с двата екрана могат да бъдат постигнати редица иновации. Аз го виждам така: на телевизора да се показва обикновен Prime-3d shooter със същите благини и UI от предишните части. От друга страна, на game pad-a ще се показва 2d sidescroller вариант на нивото. Позицията на Самус ще е същата и на двата екрана, нивото, враговете, околностите ще са еднакви, просто перспективата на камерата ще е друга. И това според мен отваря много врати за експлорейшън, както и puzzle-solving. В 3d изгледа, например, ще има scan visor и други приспособления, възможни само в трите измерения. На геймпада обаче ще има item-и, които могат да бъдат ползвани за по-прецизен platforming или пък ботушите, които й позволяват да бяга бързо, screw attack, etc..
    Контролите ще са прости - с аналозите се управлява триизмерната вариация, а с d-pad-а - двуизмерната като всяка промяна в позицията на Самус се отразява и на двата екрана.
    Един от проблемите обаче ще е level design-a, който ще трябва да е едновременно направен от тесни коридори и не толкова широки отворени пространства. Но те РЕТРО си го могат! Доказвали са го много пъти.
    Имам и още много идеи, но в момента не се сещам. Ако доразвием темата, ще споделя и останалите. Надявам се, че сте харесали моя поглед върху нещата и с радост ще прочета вашия :)

*Нинтендо темата във форума е доста "поумряла" и всякак се опитвам да я съживя. Явно всеки гледа графики и резолюции в днешно време :swoon: sports, sports, sports, sports, tv, tv, tv, tv, tv, call of duty :swoon:

5. По подразбиране Отг: Metroid - всичко за Самус и вселената й

Metroid ретроспекция

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Вече ги гледах тези. Много добре ги е направила каката :bow:

7. По подразбиране Отг: Metroid - всичко за Самус и вселената й

Такам.. имам нужда от малко помощ относно играта "Metroid - Zero Mission" за GBA. Играя я с емулатор на компютъра и ... малко зациклих. Обиколих абсолютно навсякъде, където може да се отиде (поне така си мисля), но не виждам как мога да продължа нататък. Опитах се да търся уолк в Тубата, но се омотах още повече. Ето снимки на картите и статуса ми. В Brinstar горе вляво има някаква статуя, но не е активна и не ме пуска да премина през нея, за да отида в Touriam. В Kraid, там дето е дългото празно пространство, има тунелче, което завършва с камък, който няма чупене, иначе се виждат мухи оттатък. Въртя се вече 2 дена насам-натам... Какво пропускам (моля, без големи спойлери, ако може :) )?

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Преди доста време съм играл играта и не помня точно откъде беше пътя. А и то само по картите, без да ми е опреснен лейаута не става. Едно ще ти кажа - засега нямаш още работа в Tourian.
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

9. По подразбиране Отг: Metroid - всичко за Самус и вселената й

Оправих се. Пътят бил на "две бомбички" разстояние :lol:

Между другото, тези игри са такава зарибявка, че зарязах и GRAW, и всичко дето е на компютъра и сега ще си взимам GBA и дискетите.
    Дядо Метроид го имам на Famicom-a, но много ме дразни, защото мацката не може да кляка (в игрови смисъл :swoon:) и не може да стреля по диагонал. А и КАК МОЖЕ да НЯМА карта?! Трябва да си супер мозък, че да запомниш къде какво има и после да се връщаш да го минаваш. Пробвах се да го превъртя, но нещо не ми се отдаде. Музиката на оригиналът обаче си остава една от любимите ми. А и това "тъка тъка тъка..." :lol:
    Последна редакция от Bobkata ; 30-01-2014 в 02:21

От
    Big village
    Години
    36
    Gamer IDs

PSN ID: IvanSlavkov

Едно време, нямаше карти и сейв. Всичко по памет, нещо което ми липсва от 8 и 16 битовата ера.
    [B][CENTER]Xbox One is down!!! I repeat Xbox One is down!!! Quick someone call an ambulance Wii U Wii U Wii U Wii U[/CENTER][/B]

3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Dragon Age вселената се разширява
    От Nightwish в раздел Новини
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-2009, 14:19
  2. <Продавам> Темата не е актуална
    От Hornsworn в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-2009, 21:06
  3. Metroid Prime
    От Sonic4o в раздел Nintendo
    Отговори: 5