1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 28

Тема: Amazon.co.uk

1. По подразбиране Amazon.co.uk

Някой може ли да ми обясни как става заплащането при поръчка и има ли вариянт да платя, когато си получа доставката, а не с карта?

2. По подразбиране

Само с кредитна/дебитна карта става
    SPARTANS ASSEMBLE!!!

По подразбиране

А като си купя нещо от там,мога ли да дойде директно в БГ? Колко е шипинга? (ориентировъчно)
    I believe...whatever doesn't kill you...simply makes you... stranger....!!

4. По подразбиране

Доколкото знам от Великобритания е около 10 паунда. ДонНикос трябва 100% да знае:)
    SPARTANS ASSEMBLE!!!

От
    София
    Години
    31
    Блог статии
    2
    Gamer IDs

PSN ID: fdmstryct

По подразбиране

Цената на доставката си зависи от самия продавач.
    Joey doesn't share food!

От
    sf
    Точки Опит
    20,454
    Level
    94
    Gamer IDs

PSN ID: vasschu Steam ID: vasschu

По подразбиране

И от размера на пакета. Ако питаш за игри, доставката е 10 паунда. Така че ако една игра струва 40 паунда, реално ще платиш към 50. Плаща се сами с кредитна карта в момента на правене на поръчката.

От
    София
    Години
    34
    Точки Опит
    11,425
    Level
    84
    Gamer IDs

PSN ID: Pmania85

По подразбиране Visa

Специално в Amazon.co.uk трябва да имаш предвид и факта, че цените не включват ДДС. То ще ти се начисли преди да си потвърдиш поръчката, просто го имай предвид. Иначе ти трябва международна дебитна карта Visa Electron, мисля че всяка банка ги предлага;)

Спечелени турнири: 102

От
    С О Ф И Я... зад пазара!
    Години
    39
    Точки Опит
    32,524
    Level
    98
    Gamer IDs

Gamertag: DonNikos PSN ID: I_DonNikos_I

"малко" опит...

@Pmania го каза достатъчно изчерпателно... няма да повтарям вече казани неща... само ще споделя "малко" опит, ако 420+ покупки за година и половина може да се нарече малко... :wink:.

Всеки път като видя тема за Amazon-a, разбирам, че не съм сбъркал с избора си на онлайн "магазин"... защото от Amazon-a не съм си взимал ни една игра и нямам и намерение да го правя... освен ако някой не мисли, че съм милионер :lol:.

Каква е тази доставка от 10 лири за една пръчка... т.е. игра... вчера ми пристигнаха 6 игри в една доставка за 8 лири... това е по-малко от 1.50 лири за игра, ако някой разбира разликата :wink:.

Естествено, че размера, теглото и "типа" на търговеца определя, колко ще струва да речем една игра от UK до BG!

Сега не знам колко от вас са наясно, но реалната цена на една игра (Xbox360, PS3, PS2...) от UK до BG е точно 1.57 GBP... казвам точно, зощото е толкова и това го показва маркировката на всяка една от доставките, които съм получил със съдържание 1 игра.

Одеве казах за "типа" търговци... малко за тях... как да познаете истинския търговец от "шмекера" - не само по рейтинга който има, но и по доставката, която предлага до BG!
    Истината е в доставки от порядъка на 1.00; 1.50; 2.00... до 3.00 GBP - това са коректни цени на коректни търговци, с които проблемация никога няма!

Незнам колко от вас са наясно, но когато една доставка е малко повече от 1.50-2.00 GBP то в нея влиза и времето, което ще загуби търговеца, за да ви шипне пратката, горивото, което ще изхарчи да отиде до най-близката пощенска станция и не на последно място P&P... затова и казах всичко до 3.00 лири е перфектна доставка... но видите ли 7.00 GBP за обикновенна въздушна пратка (Airmail), по-добре си потърсете играта, или каквото там сте избрали със същото тегло и размери от друг търговец.

Скъпите доставки
    , тези над 6.50 до 8.00 GBP са оправдани, само за доствките със сигнатура (т.нар. International Signed-for delivery), които доставки са препоръчани, за тях се начислява 3.50-3.70 GBP над стойността им и могат да бъдат проследявани до момента на напускане територията на UK - те идват най-бързо, почти никога не се губят по трасето (казах почти, защото от 420+ доставки само 1 препоръчана ми се загуби преди половин година и за нея получих full refund естествено :wink:).

Signed-for доставките се препоръчват само за скъпи игри (включ. Limited & Collector's Edt.), такива с цени над 30 GBP, в случай че искате да се "застраховате" от евентуална изгубена/не пристигнала пратка.
    За игри от порядъка на 7-8 до 12 лири най-доброто решение си остава Airmail-a за 2.00 - 2.50 лири :flower:

Много още тънкости от "занаята" може да се напишат и споделят...,но се надявам някой да е схванал главната идея и този пост да е бил от полза :flower:.
    Completed Games: (100% Retail: 147)
    Last one: Ninja Gaiden 3: Razor's Edge ( 1000 / 1000 );

Години
    27
    Точки Опит
    8,212
    Level
    75

По подразбиране

DonNikos, супер пост, много информативен :ok:. Стойността на доставката, я пише в горния десен ъгъл на страницата (amazon.co.uk), нали ? Там до бутона Add To Basket.

От
    sf
    Точки Опит
    20,454
    Level
    94
    Gamer IDs

PSN ID: vasschu Steam ID: vasschu

По подразбиране

Не. Там пише цената на продукта. Ако искаш да си видиш пълната цена с такси + доставка, трябва да преминеш целия процес на плащане и точно накрая, преди реално да платиш, ще ти покаже колко пари дължиш общо. Тоест ако горе в баскета ти пише 40 паунда, трябва да се готвиш да платиш малко над 50. А и Никоса въобще не говори за Амазон, а за ибей :)
    Освен това много силно ви препоръчвам да поръчвате само с регистрирани доставки (проследяеми). Може да струва малко повече, но на мен лично от последните 5 пратки 4 ми се загубиха. Голям карък ли случих, или моя пощенски клон нещо се е скапал, но е факт че тая година губят буквално всичко. Много зле :(

1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Amazon започва да продава PS Store съдържание
    От vasschu в раздел Playstation Network
    Отговори: 11
    Последно: 08-10-2009, 22:26
  2. Amazon
    От Stoqn в раздел Обща
    Отговори: 6
    Последно: 02-06-2009, 22:01
  3. Пазаруване от Amazon
    От Lattri в раздел PlayStation
    Отговори: 9