Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2962
Dragon Age II - Страница 7
7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Показани резултати 61 до 68 от 68

Тема: Dragon Age II

От
    Префектура Витоша,Шогунат ittō-ryū Бояна
    Gamer IDs

PSN ID: kenseitamasii

По подразбиране Отг: Dragon Age II

Аз съм на трета част за Пц.Честно казано съм 50 на 50.Да тъпо е че обикаляш предимно в Къркландията(с редки изключения),малко е тъпа обстановката на моменти, но решенията и последствията са ама доста доста добре премерени и прецизни,идеята за промяна на хода на събитията спрямо избора си дава една "широчина " на самата игра.Тоест както и Мас ефекта можеш да си е врътнеш неколко пъти с различен клас и решения и пак да си пропуснал нещо или да се случи нещо ново, което според мене е ок.Аз не съм хард фен и не мога в детаили да я сравнявам с 1 цата и може би именно това ми помогна да се наслаждавам на 2 ката.Битките са ок, идеята за тактиките на различните герой спрямо различните ситуаций ми се струва добре, графиката е ок , има си свойте мъчни моменти (deep roads and follow the Qun, няма да изпадам в подробности заради тези който още не са ги минали :) )така че за мене играта е зарибявка.Единственото дразнещо нещо е че трябваше да стигна до трета част със всички сайд куестове и тн зада може да си ъп на Hawke горе долу.Малко ми е мъчно целото това упражнение :lol:.
    Както и да е за мене играта бива, нито е зле нито е на 6 ца.Така че ако трябва да застана пред щанда и да е взема отново, честно казано доста бих се зачудил :)

2. По подразбиране Отг: Dragon Age II

Цитат Написано от okoto Виж мнението
    Значи,поне според мен въпросният art direction е пълно безумие и bland помия!Изключително се извинявам на хората,на които им е допаднала играта,но това което този път Bio са сътворили е смешно...но въпросният арт ме дразни до безбожие,безинтересен,сив, икаква креативност
    Виж дали ти харесва или не, това е чисто субективно. Идентичност =/= оригиналност. Идеята в новият art direction е да се създаде траен визуал спомен за играта и поредицата, така че когато човек погледне кадър от нея без да знае името, без да е имал особена информация, трябва да може да се досети, че става въпрос за Dragon Age. Предишният art direction не помагаше по-никакъв начин и се възползваше почти изцяло от всички визуални клишета на fantasy жанра, ерго, опитваше се да емулира Властелина на Пръстена. Новият арт дизайн изважда играта и надявам се в бъдеще, цялата поредица по-нататък, от тази задънена улица, по няколко основни начина:

- архитектурна и климатична промяна - играта се измества от традиционият средновековен западно-европейски стереотип като инкорпорира елементи характерни при античните (римското влияние се усеща най-силно, конкретно Hightown) и Близкоизточните култури (Lowtown). Промяната от умерен към един по средиземноморски климат допринаса за разграничаването на неградските райони в играта от тези в други Fantasy среди.

- расово раздалечаване - чисто и просто в Origins елфите бяха малко по ниски хора с остри уши, a Кунарите малко по-високи хора. Вече и двете раси използват специфичен модел различен от човешкият и следователно изпъкват по-добре.

- промяна в цялостната тоналност и философия около употребата на цвят - повечето артисти и художници са запознати с това, най-простият пример който мога да дам е Sundermount в момента който влезеш в този район, дори от далече, дори без карта лагерът на Dalish елфите изпъква, това е благодарение именно на употребата на ясно контрастищ цвят, в случаят се използва най-силният възможен, червеният (най-лесно привлича вниманието на човешкото око). Отиди в Lowtown вечерно време, не използвай карта и се опитай да стигнеш да Индустриалният Район, поглеждаш към небето и жълтеникъвият блясък от пламъците и димът веднагически изпъква и може да се използва като ориентир. Сравни това с Origins където всичко е филтрирано с пастелено бежаво и подобренията стават още по-добре видими.

минах няколко дънджъна,абсолютно идентични един с друг
    С това неизбежно се съгласявам и смятам, че е основен проблем на играта.

много по-малко скилове
    Сентенцията "качество над количество" идва наум. Това го казвам на базата на опита ми и с двете игри. Не смятам, че представлявам някакво универсално мнение по този въпрос, но голям брой от уменията в Origins останаха неизползвани от моя страна, единствената причина поради която ги взимах е да стигна до друго умение от конкректната линейна прогресия. Дървото позволява повече гъвкавост. Да някои от тях са махнати, но за сметка на това е добавена опцията за подобряване. Играта ми в момента е с Rogue 18-то ниво на края на втори акт, вдигнал съм 11 активиращи скила, от тях 11 смятам за полезни по-време на битка.

Съжалявам ако съм засегнал някой с това хейтване
    Не си и няма защо да съжаляваш. Играта не ти харесва, изброил си защо, без употреба на лични нападки, уважам мнението ти. Жалка работа ще е ако някой се засегне от нещо такова.
    Последна редакция от Ghostrider ; 16-03-2011 в 12:25

От
    Префектура Витоша,Шогунат ittō-ryū Бояна
    Gamer IDs

PSN ID: kenseitamasii

От
    София
    Години
    31
    Точки Опит
    7,292
    Level
    72
    Gamer IDs

PSN ID: LABRISS XFIRE ID: zir3x

Я общи линии съм съгласен с казаното по-горе.За арт директора няма да споря - въпрос на вкус и разбирания.За мен нещата са добри но ужасно ме вбесява че навсякъде пещерите,подземията и тн са абсолютно еднакви!!Е честно - срамота е.От безидейност не вярвам да е - но тогава по-лошото - от мързел?!? Това много ми бърка в очите иначе на страхотната игра.Диалозите са по-добри,хумора е значително по-добър(и по-черен).Просто ти става кеф всеки разговор да го водиш както искаш (най-вече саркастичните нотки).Атмосферата на първата част беше страхотна и не мислех че може да бъде задмината но уви макар и с малко - усеща се че тук тя е по-дълбока и следователно играта е по-пленителна(поне за мен като фен).Уменията и аз бях малко разочарован като видях броя но от друга страна така е много по-добре => сега са много по-полезни и смислени а така или иначе не можеше да използваме дори половината от миналата част...наистина е хубаво да имаш големи възможности за избор но тази промяна ако не добра - то поне не е и лоша така че нещата са ок.Не ми допада единствено че няма микро мениджмънт с избор на броните но това се преживява.Като цяло съм много доволен от вече близо 30часа игра.

Точки Опит
    38,756
    Level
    99

Цитат Написано от LABRISS Виж мнението
    Я общи линии съм съгласен с казаното по-горе.За арт директора няма да споря - въпрос на вкус и разбирания.За мен нещата са добри но ужасно ме вбесява че навсякъде пещерите,подземията и тн са абсолютно еднакви!!Е честно - срамота е.От безидейност не вярвам да е - но тогава по-лошото - от мързел?!?
    От липса на време. Dragon Age го правиха 5 години и пак беше с толкова кусури. Как за под 2 години да направят свестен сикуъл? При това докато работят по Mass Effect, и по MMO, и се шумеше за още един проект. Играта е добре в някои отношения, зле в други. За мен е под нивото на Origins, най-малкото защото вместо да надграждат върху него, избраха по-лекия път(както с Mass Effect) - вместо подобрения в енджина и по-детайлни локации - нов артуърк, за да не личи толкова колко е постна реално играта. Вместо задълбочаване на ориджините - ренде. Вместо баланс на уменията - ренде. Не че имат избор.

Не знам дали Muzyka и Zeschuk са наясно, че игри като техните не подлежат на същия франчайзинг, на който се подлагат Halo или CoD. Но ако не го разберат навреме, както онзи ден влязоха в Залата на славата, така след две години ще формират ново студио, а BioWare ще стане EA Edmonton.
    Има мнение - има проблем, няма мнение - няма проблем. Изтриването на едно мнение е трагедия, изтриването на един милион - статистика.

6. По подразбиране Отг: Dragon Age II

Към средата на втората част (chapter) съм и до тук поне основната сюжетна линия от Origins ми се струва много по-силна. Усещането е като за expansion, а не като за цяла игра, като сборник с разкази, а не като един роман.
    If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu

От
    София
    Години
    31
    Точки Опит
    7,292
    Level
    72
    Gamer IDs

PSN ID: LABRISS XFIRE ID: zir3x

Напротив.Тук не е само доброто с/у лошото.Историята е много по-интересна и комплексна - тук няма много добри и много лошо.Нещата не са само черно и бяло а има много нюански и на не малко места ми беше трудно да реша какво да правя :) Тук всеки има дълбок мотив да извърши нещо и ти трябва да прецениш на коя страна си.В първата част решенията бяха доста по-лесни - там имаше много лоши хора имаше и подчертано добри люде.С изиграването на играта обаче имам още една забележка - 47 часа ми отне но това беше с почти всички незадължителни куестове и доста мотаене по картите.Някак си се надявах да е по-дълга играта...но догодина кой знае дали няма да ни изненадат с продължение тип Awakening...

8. По подразбиране Отг: Dragon Age II

Цитат Написано от LABRISS Виж мнението
    Нещата не са само черно и бяло а има много нюански и на не малко места ми беше трудно да реша какво да правя :)
    Дори бих казал че нещата са по-скоро изцяло сиви с лека намеса на черното. Лично се изненадах колко пъти по-време на играта попадах на ситуации с толкова замъглен и неясен морално-етичен изход. И в това отношение се съгласявам напълно, че господата от Bioware наистина надминаха постигнатото в Origins и изобщо всяка игра правена от тях. Останах изненадан колко мрачен е светът на Dragon Age 2 и след 36 часа прекарани в него, последиците от развръзката на историята са ми още наум, а това е най-големият комплимент който мога да отправя към някаква артистично-интелектуална развлекателна медия.

Да играта не е перфектна, има си своите проблеми от геймплейна и разказвателна гледна точка, но пък нищо не може да е перфектно. Предпочитам нешлифован диамант пред добре полирано лай..

7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Дискусия> Dragon Age Origins
    От Tool в раздел Обща за игрите
    Отговори: 113
    Последно: 01-10-2010, 21:50
  2. <Продавам/Разменям> Dragon Age за PS3! ПРОДАДЕНА !
    От Dune в раздел Архив
    Отговори: 5
    Последно: 15-02-2010, 10:41
  3. <Продавам> Dragon Age:Origins (ps3)
    От Toma в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 10-01-2010, 23:35
  4. <Купувам/Разменям> Dragon Age Origins
    От NeoRage-X в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-2009, 15:25

Ключови думи за темата