Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
<Дискусия> Gamer's autobiography
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 19

Тема: Gamer's autobiography

По подразбиране Gamer's autobiography

Предлагам в тази тема,всеки от нас да разкаже за живота си от геймърска гледна точка,какво е играл за пръв път(ако си спомня),любимите му платформи през времето,спомени с приятели прекарани пред някоя игра.Все неща като тези,естествено бъзици и майтапи са разрешени и понеже аз стартирам темата,ще започна с моята кратка геймърска история на живота.
    Та за пръв път се докоснах до игра,или по точно електронна игра,когато с родителите ми пътувахме към Коми(бивш СССР) за да гостувам на баба ми и дядо ми,които живееха и работеха там.По време на полета,направо се побърквах от скука..дотолкова,че явно по думите на баща ми,положението е стигнало до такава степен,че да ми вземе по наем руска електронна игра..естествено Электроника "Ну Погоди" където вълка се опитва да хване с кошница,падащите яйца.

Беше похвално опростеничка,ала в същото време интересна и похвално трудна на 2-та степен(щото нямаше толкова екстри игра А и игра Б,т'ва е).По късно естествено,си изпросих лична Электроника,която само че се казваше Быстрый повар(Бързия Готвач) и представляваше почти същата като Ну Погоди с тази разлика,че тук ловях,доколкото помня,наденички подхвърлени от мишки.Забавна и подобно на другата имаше също будилник и часовник и малка сгъваема поставчица на гърба.
    В Москва имах възможността да играя за пръв път на аркадна машина,представляваше нещо подобно на Space Invaders,оттам пламна любовта ми по аркадни игри.
    По късно когато бях 1- 2 клас,бащататко ми водеше кръжока по информационни технологии (тогава просто Информатика),където имах възможността да джъткам на "Правец" (и на компютър за първи път),предимно Принца на Персия,някаква с Mario(която не харесах и оттам за разлика от всички на моята възраст,не бях фен на Марио и никога не съм бил),имаше и някаква която явно беше..дядото на NFS но не и помня името,Pitfall ми беше също фаворит(естествено много по натам разбрах,че се казва така..дотогава и викахме просто...Джунглата).
    NES манията върлуваше,много хора притежаваха конзолата,нямаше значение,че 90% бяха от ментата на битака,дето са с 10000 вградени игри,общото между тях:всички бяха с проклетия Super Mario...Постепенно разбрах,че това което харесвам бяха предимно игри с много екшън,по малко платформинг(сиреч скачане) и повече...бой.
    Аркадните машини завладяха вниманието ми,NES ментето у нас береше прах и паяжини докато аз се размазвах на Final Fight,Knights of the Round(всичко това през периода 93-94),Street Fighter II беше върховна и с класи над оная Кунг Фу измишльотина,която пробвах на Правеца.Обожавах аркадните игри и зарязах NES(но само понякога...Contra го спасяваше),както и компютрите.Аркадните машини бяха смисъла на аркадния ми живот...А заедно със Strider,The Punisher,Samurai Showdown се виждаше,че скоро няма да сменя гейм платформата.
    През 1996 един приятел ми показа DooM на неговия вече цветен монитор...Да беше яко...Но не ме грабна,тази перспектива нещо не ме кефеше...дето виждаш през очите си всичко(и така му викахме...откъде да знам че е FPS) и честно казано не и обърнах внимание.
    За пръв път виждам Nintendo Gameboy,принадлежеше на един приятел при които с още няколко момчета ходехме на частни уроци по английски,майка му беше учителка.
    1998 - StarCraft...мамка му тази игра не можех да я играя..Но се научих в последствие...Жестока и невероятно зарибяваща,кефеше ме да си правя лична армия и да трепя всичко...не знам защо обаче като пробвах друг RTS..се отвратих...А съм sci-fi фен...Хм..не знаех а и не ми пукаше..важното беше,че тая игра рулираше и в последствие станах неин фанатизиран фен и всеки беше принуден в последствие да внимава какво говори за нея.
    По същото време станах фанатизиран фен на Half Life,не знам защо тоя FPS ме кефеше също толкова силно колкото SC...А историята и атмосферата ме кефеха...На МАКС!!
    1999 - на гости при братовчед ми,за пръв път виждам PlayStation и тогава споделих с него че т'ва е най-яката игра(конзола) която съм виждал....Автоматично правейки в очите ми Nintendo,като нещастници.
    Строших си пръстите,нервите,очите на Tekken,Crash Bandicoot,Crash Cart,NFSIII(на която също станах върл фен).PlayStation ROCKS!!И оттогава следях какво ново ще има около него.
    2000- Показват ми за пръв пръв път Unreal Tournament,жестока игра,по същото време почти всеки който познавах беше с подобно на моето менение - Widnows е супер смотан...но нямам избор ако искам да играя.Microsoft SUCKS!
    2001- Усилена игра на UT,HL,Diablo II(нямах представа как се играе точно,но коленето ми харесваше),NFS3,4,5.
    За пръв път виждам PlayStation 2 в клуба на PlayStation,които посещавах(нали се сещате...като PC Клубчетата).Един час на 4-то место,тоя белокос пич на корицата изглежда Bada$$(в последствие фен на DMC...само няколко нива,не ми се отдава възможността да я играя до край)
    2001-2002-GTA3 ми харесва,първите 2 бяха добри но ми омръзваха бързо...Тая беше забавна.Max Payne - невероятна игра.
    Поредния провал на един приятел да ме зариби по FallOut.Тотални размазвации на Quake2,3.Midtown MAdness е забавна.
    2003- Diablo 2:LoD е невероятно зарибяваща,StarCraft - основното ястие
    UT2003 откакто е излезнала,тая игра беше невероятна.
    Първия ми сблъсък с Halo...Не беше лоша игра,мултито и беше похвално скучно и тъпо...Снайпера беше жалък...защо не може да пръска глави?Anyway UT тотално я смачка в нашите очи.
    Xbox?Naaaah.
    2004 - Не се сещам за нищо по интересно,пробваме UT2004 в мулти,също толкова забавна...
    2006 - Виждам за пръв път PSP - WAFFASFAWQER ASG WT QR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Може да се каже че имам слабост към преносимите игри.
    WTF!?!? STARCRAFT 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! X_X
    2007 - PS3,време беше да се докосна и до него....OMG....А да и Xbox...
    2008 - Планове как да си взема PS3
    2009 - Провал...гледам разни геймки,нищо с което да се похваля,взимам си PS2 - kool!!
    2010 - PS3...Pending....T6 e яка!!SSF4 YESSS!!

Покрай тези случки Nintendo GBA ми хваща окото,беше гъзария...от момента в който видях PSP,другите джобни конзоли нямаха интерес за мене.NDS изглеждаше забавна...touch screen...Super Mario.....?? Pass..И все пак имаше интересни неща...
    2011 - We'll see.....
    Последна редакция от 9Y0 ; 15-11-2010 в 18:06
    Click for RAGE unleashed....

Спечелени турнири: 1

От
    Chicago
    Години
    42
    Точки Опит
    26,981
    Level
    96
    Блог статии
    14
    Gamer IDs

PSN ID: alexz78us

По подразбиране Отг: Gamer's autobiography

На мен не ми се пише чак толкова много:oops:, но ще отбележа една от игрите които все още са ми в съзнанието:

Имах и една с триъгълна форма, и с мотори, като от време на време трябва да зареждаш с бензин, тя също беше доста интересна. Освен тетриса и тази въпросната, имах и от тези руските, само че не с яйца, а с марсианци:lol:.

Имах и тази:

И доста други съм имал, но сега няма как да се сетя 20 години назад какво точно съм играл и какво съм имал. Хубавото беше, че много рядко имаше някой с подобни игри и удоволствието бе несравнимо. В момента само за някакъв си фрейм на дадена игра отваряме тема, хулим тези които са я направили, че дори в споровете си се караме... на това се вика ирония..:flower:
    PSN: alexz78us
    Спирачките прегряват най-много от страх!
    Изяж бобър, спаси дърво..

От
    София
    Блог статии
    3
    Gamer IDs

PSN ID: alekth Steam ID: alekth Wii Code: 3832-7612-8341-4830

По подразбиране Re: Gamer's autobiography

Аз нямах никакви конзоли/електронни игри преди 2002, когато си купих PS2 в Германия. Играла съм Ну Погоди с яйцата, но е била нечия, вече не помня.
    Баща ми обаче работеше в Енергопроект, така че най-често бях там, играейки на някой свободен компютър. Трябва да се каже, че са имали сносна техника, сигурно за пръв път съм играла '84-85 и през живота си не съм ползвала рс без диск.
    Игрите бяха разни Breakout клонинги, тетрис, Pacman, Котката, Къртицата, Формула 1 (както и да са се казвали всъщност), сигурно и още някакви.

'89 баща ми отиде в командировка в Сингапур и донесе първият ни компютър за вкъщи. В последствие с брат ми играхме Doom, Civilization, Commander Keen, Monkey Island, Mortal Combat и там каквото се намери. Но главно Doom, защото по това време вкъщи имаше и някакъв лаптоп, та играехме в мрежа (също така бяха вързани и към едни колони, което караше съседите особено много да ни обичат като започнат престрелките).

После спряхме, сигурно 5-6 години изобщо не сме играли нищо, крастата премина на интернета.
    2000 заминах за Германия, играх American McGee's Alice, но пак си беше изолиран случай. Първато ми полу-конзолна игра беше фен-преводът на Tales of Phantasia, на SNES емулатор. Някой ме зариби по irc. Малко след това си взех PS2, първата ми игра там беше Shadow Hearts. По някое време имах и GBA, но не видя много яка употреба. Не помня кога си взех psp, но беше от първите модели. В интерес на истината играех на конзолите доста рядко, защото играех главно Ragnarok Online на рс >_> Отказах го с часове пред Disgaea 1 и повече не се впускам в MMOs. Започнах да си играя главно на PS2. Европа беше последната дупка на кавала като станеше дума за JRPGs (а Германия беше още по-зле), затова играех главно американските версии.

Не помня кога взех DS, исках да играя Ace Attorney. Wii (JP) някъде 2007 за Trauma Center. PS3 (US) август 2008 за Disgaea 3, xbox360 (US) Коледа 2008 за Tales of Vesperia.

4. По подразбиране Отг: Gamer's autobiography

Първата ми конзола беше НЕС.Спомням си как баща ми ме заведе в някакъв магазин и ми го купи...Оттогава започнах да играя Марио,Кинг Конг,Лов на Патици(особено смеха на кучето,като изспуснеш рулира!) и др.
    Спомням си как дядо ми постоянно ми купуваше дискети пълни с игри и още колко други атарита ми беше купил.
    Даже когато бях 2ри клас все още имах едно атари и когато трябваше да уча таблицата имаше една игра математична,показана ми от един приятел,но така и не я намерих :lol: Да обобщя,че бях към 4-5 годишен когато започнах да играя.
    Натиснете изображението за увеличение

Име:	nes.jpg
Прегледа:	91
Размер:	59.1 Килобайти
ID:	7956

След като изиграх няколко игри на ПС1:
    (игрите са в хронологичен ред от 1-вата до 3-тата,която съм играл)
    1.102 далматинци
    2.Мортал Комбат 4 :metal: (оттогава се зарибих и по Мортал Комбат)
    3.Фифа 2000 (или 200-и нещо)

Име:	5623.jpg
Прегледа:	93
Размер:	12.0 Килобайти
ID:	7957 Та накрая баща ми ми подари неговото ПС1 и ми даде малко (към 15) игри :д
    Каза ми,че има една мн. специална игра,която ще ми даде,когато стана достатъчно добър и че тя е мн.трудна!
    Играх си аз доста игри,като далматинците ги МИНАХ ОТВСЯКЪДЕ (смисъл отключих всичко)...ъ И един ден баща ми видя как минах нивото на една игра мн.добре (признавам,че го направих на ШАНО) и реши да ми даде ИГРАТА! А коя е тя???
    Ето я:

Име:	MGS-PS1Classic.jpg
Прегледа:	89
Размер:	25.2 Килобайти
ID:	7958
    И така започнах да играя МГС1 :) Отначало не можех да мина даже първата част,но след дълги опити разбрах,че трябва да се крия,вместо да играя в РАМБО стил,което всъщност е само 1/3 от играта...
    Така започнах да играя и баща ми, ми обясняваше каде какво се прави (колко знай и той),но ми помогна доста за 1/3 от местата.Спомням си как търсехме номера на Мерил из стаите,как замръзявахме 3-тата карта ЛОЛ и като се измъквахме от килията,как минавахме Мантис без да сменяме контролерите...не...ДЖОЙСТИЦ ИТЕ.Та накрая стигнахме до 3-тата карта и аз се досетих,че не трябва да се замразява а да се Затопли и така показах МЕТАЛ ГЕАР РЕКС на баща ми и той се изуми...и аз превъртях играта първи....

Много съм се забавлябал със Краш Бандикоот 1,2,3,4 и 5 :)

Име:	1-box.jpg
Прегледа:	78
Размер:	35.7 Килобайти
ID:	7959
    За тях няма да се разписвам много.Просто препоръчвам на всеки да ги изиграе ако обича ИСТИНСКИ платформъри.

Много други игри съм харесал за ПС1,като:Междузвездни Войни,Текен 3,4,2(невероятни игри!),Едни от любимите ми 1 вс 1:
    Текен
    Соул Блейд
    И много други невероятни игри...

Така през 2007 измолих майка ми и дядо ми да ми купят ПС2 и го получих ...
    Едни от първите игри ми бяха Рампейдж,Аватар(Последният Повелител На Въздуха,Кеча 2007;2010)
    2010г. Се сетих за МГС...дълго забравен от мен...веднага си я изтеглих на ПС а после си купих МГС 2 и МГС 3
    Отказах се от ПСП и накрая си купих ПС3 и първата ми игра разбира се беше:

Име:	jack2.jpg
Прегледа:	96
Размер:	39.1 Килобайти
ID:	7960
    От която останах неверпятно доволен:10/10!!!
    После и:

Име:	GoW3-Cover.jpg
Прегледа:	83
Размер:	62.4 Килобайти
ID:	7961

После naruto ultimate ninja storm и ЛБП...
    Това е засега...
    Като цяло мога СМЕЛО да кажа,че от всичко,което съм играл ПРЕЗ ЖИВОТА СИ най-много ме впечатли:
    Метал Геар Солид (пс1)
    За мен това е най-великата игра правена някога (лично мнение!) и тя завинаги ще остане в душата ми :)

От
    Варна
    Години
    36
    Точки Опит
    22,927
    Level
    95
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: BULL_1985

Ето моята кратка биография в снимки .... няма снимка на ПС3, но мисля че е ясно ...:)
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	ATARI-2600-wong-6-switch-0811.jpg
Прегледа:	63.9 Килобайти
Размер:	105
ID:	7966   Натиснете изображението за увеличение

Име:	famicom_biography3.jpg
Прегледа:	14.0 Килобайти
Размер:	91
ID:	7967   Натиснете изображението за увеличение

Име:	1361.jpg
Прегледа:	44.1 Килобайти
Размер:	89
ID:	7968   Натиснете изображението за увеличение

Име:	3do.jpg
Прегледа:	24.8 Килобайти
Размер:	96
ID:	7969   Натиснете изображението за увеличение

Име:	psx.jpg
Прегледа:	28.0 Килобайти
Размер:	84
ID:	7970   Натиснете изображението за увеличение

Име:	ps2.jpg
Прегледа:	19.5 Килобайти
Размер:	99
ID:	7971  

▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬
    Flying guillotines here they come, bloody bastards Hard times and killer tactics, spitting words plus Semi-automatic slurs, peep the graphic.

Имал си Real 3DO? Похвално!
    m!t7y само Tekken 1,2,3 са за PS1,оттам нататък са за PS2.
    Завиждам ти дяволски,че си сред геймърско семейство,които разбират хобито ти.
    Click for RAGE unleashed....

7. По подразбиране Отг: Gamer's autobiography

Цитат Написано от 9Y0 Виж мнението
    Имал си Real 3DO? Похвално!
    m!t7y само Tekken 1,2,3 са за PS1,оттам нататък са за PS2.
    Завиждам ти дяволски,че си сред геймърско семейство,които разбират хобито ти.
    Сигурно бъркам 4ката с 2ката...то беше толкова отдавна

Точки Опит
    16,824
    Level
    92

Super Mario Bros на NES, у братовчед ми, 1994. Другото е история.

Един приятел ме канеше на гости да играем каратеката - аз бях с джойстика, а той командваше лошите - викаше "убиите го, смачкайте го.." Незабравимо.

Имал съм достъп до компютър от много малък, но нашите даваха на мен и брат ми по 1 час събота и неделя (стаята беше под ключ), ако си си написал домашните. Най-много играехме заедно една фейтърска игра с много малко бойци. Аз играех с един дето викаше "Слънчоглеееееееед.", а брата с друг с боен вик "Орехи, орехи". Като ни вдигнеха отивахме навън да тичаме и да викаме... слънчоглед и орехи... Когато вече имах по-сериозен достъп до компютър играх най-много Settlers II и DeathRally. За първата не помня, но втората със сигурност имаше опция да слушаш песни от диск и докато играех съм слушал до побъркване 3 оригинални диска: Lady in Red, REM Best и Fate No More :lol:
    Много обичах да играя на ръчките, ама бяха по 1лв. 1 златен лев.
    Конзола докоснах в един гейм клуб, но беше много скъпо.
    Посещавах клуб, който се казваше "Интернет" и никога не е имал интернет. Имаше 4 машини и играехме Doom II и Carmageddon. Бяхме ги запазили всичките петъци за месеци напред... нощната струваше 6лв...
    Мисля, че това е най-интересната част... после вече собствен компютър, интернет, семейна компютърна школа (вечер игри)...

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    27
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

При мен всичко се почна от добрите стари ТЕТРИС-и и руските електронни игри. Имах (и все още си ги имам де) същата като тази с Ну, Погоди! само че с Мики Маус, както и Веселия Готвач и една с Формула. Малко преди да се родя на брат ми му подаряват ПРАВЕЦ 8, та съм расъл с DOS класики - "Щастливецът", "Прекрасният Заек", "Каратека", "Sky Fox", "Indiana Jones and the Temple of Doom", "Aliens", "Морска Битка" и много други... Да не забравям и личния ми фаворит - "HERO".

Мина време... 99% от децата в детската градина имаха пиратски NES-ки. Аз не бях сред тях. Често ходих у мой приятел да играем заедно и да му минават трудните нива. Някъде тогава брат ми ме взе с него на гости на един негов съученик и там за първи път играх FPS - Duke Nukem 3D - направо онемях! Та това беше игра, в която все едно виждаш през своите очи!! :shock:
    Братовчед ми също имаше Фамиком клонинг и играех на него, макар и не много често. Брат ми и братовчед ми постоянно играеха "Костенурките Нинджа III: Проекта Манхатън".

1997 година - Чичо ми изпраща от Америка SEGA Genesis (Model 1) с 10-тина игри на братовчед ми. Сред заглавията бяха Еcco: The Dolphin (Мамицата му, още не сме му минали последното ниво), Sonic 2, X-Men, Mickey Mouse in the Castle of Illusion и това, което ме спечели - Batman Returns! Повечето от игрите бяха превъртяни доста бързо и братовчед ми започна да си купува нови и нови, както и да взима под наем от съседна видеотека, когато идваше на гости в Пловдив.
    Някъде тогава почнах да ходя и на джаги, основно с брат ми и братовчед ми. Няма да забравя как ме вдигаха на ръце, за да мога да стигам ръчките... Редувахме се на двойни игри - едно ниво аз и брат ми, едно ниво той и братовчед ми и тн... TMNT: Turtles in Time, Knights of the Round, Cadillacs & Dinosaurs... чудни времена.
    По-късно на центъра в Пловдив отвориха място наречено "Симулаторите" - джаги и симулатори, където харчих сумати пари на Superman и Virtua Cop 2... И тогава докараха Jurassic Park - беше просто ВЕЛИКА!! А и като я превъртяхме с брат ми с 4 жетона бяхме горди със себе си :)

1999 година - НАЙ-НАКРАЯ!!! За шестия ми рожден ден кръсник ми ми подарява първата ми конзола - пиратска NES-ка. Марио, Каубои, Патки... на всички тях им беше дошло ред да бъдат покорени... Баща ми всъщност беше първия, който да превърти игра на конзолата още втората вечер, когато обърна брояча за точки на Duck Hunt :swoon:
    Няколко дни по-късно баща ми ме взима от детската градина и ме води в "Планета на Игрите", откъдето ми купиха и първата ми видео-игра (не броим дискетата, която беше към конзолата) - BATMAN на SunSoft. Първоначално едвам успях да стигна и първия бос, но задобрях и изведнъж дневния лимит от 1 час започна да не ми стига... Никога няма да забравя как със сълзи на очи склоних да изключа играта вечерта, когато за първи път стигнах ниво 3-2...
    На няколко месеца получавах нова игра, като първо търсих тези по филми или филмчета, които обичам - RoboCop, Widget, **** & Dale... както и съкровища, за които дори не подозирах като Kick Master, Star Wars: The Empire Strikes Back и Over Horizon. Бях на седмото небе, когато приятел на братовчед ми ми продаде Batman Returns за 3 лева!

Отвреме навреме се ходеше и по компютърни зали. Най-играни бяха Tarzan, Hercules, Jazz Jackrabbit 2 и емулатора Calus '95. Понякога имаше Delta Force, Unreal Tournament, GTA 2......
    Eдна от залите на село беше уникална - в нея освен компютри имаше и 2 Плейстейшън-а. Размазвахме се на Spider-Man и Twisted Metal!

Моя братовчедка спечели ГеймБой от МакДоналдс и често играех на него. Вярно имаше само 3 дискети, но 2 от тях бяха с няколко игри. Често ми даваше да играя на него.

Някъде тогава, макар и за кратко, се сдобих и с ПРАВЕЦ 16, на който най-обичах да играя The Last Mission, Living Stone Soppongo и Test Drive.

Малко повече от година по-късно се сдобих и с първото съвременно PC, на което се спуквах от Serious Sam и Аir Xonix.
    Някъде тогава братовчед ми си купи Плейстейшън и СЕГА-та беше по-често на мое разположение. Пробвах обаче и Текен 3.
    Когато братовчед ми замина за Америка, той ми повери СЕГА-та, заедно с всичките игри и свещения тефтер с кодове и password-и. И до днес разширявам колекцията със заглавия за конзолката.

По-късно мой приятел ми подари своята NES-ка, заедно с игра която много исках - Костенурките Нинджа II и една Mega Drive 2 с 1 единствена игра - Pugsy - която всъщност е доста готина :)

И ето, че тази година същия тоя приятел ми казва: "Купи си всички Батман игри, които няма на какво друго да играеш и ти подарявам X-Box-а (който преди това беше на негов братовчед)". Така и сторих, и ето как се сдобих с първата си по-съвременна конзола. Най-накрая щях да мога да играя продължението на Batman: Vengeance и новата Ninja Gaiden...

Все още точа лиги на Wii и все още смятам да си закупя още стари конзолки, както и да попълвам колекцията си с игри. Не изпускам и възможност да се сдобия с дубликат на конзола, стига да е изгодно (пиратска NES-ка, стил PSOne с игри като Ninja Gaiden II, Super Mario Bros 3, Super C и Double Dragon II към нея срещу домашно по английски мисля, че е супер сделка :lol:)
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Hardcore gamer test!
    От MyCTaKaP в раздел Веселба
    Отговори: 16
    Последно: 10-11-2010, 22:00
  2. <Продавам/Разменям> HDfury Gamer Edition е HDMI към VGA кабел
    От KOCHELI в раздел Архив
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-2010, 17:49
  3. <Топ 10> Ловци на Gamer Score
    От Mitkohalo3 в раздел XBOX
    Отговори: 33