1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 24

Тема: PS3 - YELLOW LIGHT OF DEATH

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

PS3 - YELLOW LIGHT OF DEATH

Моя PS3 днес 'умря' докато играех Bioshock 2,модела е 60ГБ купен преди 5 години.
    Четох много по форумите и намерих начин как да го върна към 'живота' и успях.Много хора се оплакват за този модел поради yellow light of death често срещнат при 40,60,80ГБ,даже аз съм късметлия че е издържал толкова години с много играене.
    Обичам този модел,но явно трябва да се насоча към PS3 Slim,понеже засега при него е много рядко срещан проблем,да не кажа че въобще го няма,понеже не загрява,колкото Фат,въпреки че моя стои вертикално и нищо не пречи на захлаждането.

Както и да е,много хора са написали че това е времено решение и пак yellow light of death,ще се появи след няколко дни.
    Hякой да е успял да няма проблеми след като е възтановил конзолата от този проблем,за да знам дали въобще да купувам нов???
    Тези няколко дни усетих че вентилатора е малко по шумен от обикновеното,при игра
    Последна редакция от eno ; 17-04-2011 в 17:06
    PSN ID:eno_solidsnake

По подразбиране Отг: PS3 - YELLOW LIGHT OF DEATH

Ено, доста се е разсиквало като тематика YLOD, поразгледай форума, но да ти кажа, оправия - няма. Моята я бях съживявал 2 пъти, но пак се получава, веднъж появил се, няма постоянно решение, различно от това да си вземеш нова конзола.

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

Май това е единственото решение,нова конзола,проблема е че не знаеш кога пак ще го направи,от това което прочетох,проблема може да го повтори след 2-3 дена, може и след няколко месеца.
    Понеже конзолата винаги ми стои вертикално,но четох че е по добре да стои хоризонтално,защото има едни малки отвори до мястото за HDD,които и аз не бях забелязал,затова реших да пробвам хоризонтално и ако пак го прави,ще си купя нова,дано да я оправя само за да прехвърля нещата от едната на другата конзола.

При прехвърлянето от една към другата чрез Data Transfer,всичко ли се прехвърля,тоест снмки,видео,save games,trophies,psn account,dlc и т.н. ???

От
    Нинджа селище "Надежда"
    Години
    32
    Точки Опит
    17,415
    Level
    92
    Блог статии
    2
    Gamer IDs

Gamertag: NINJAinTIGHTS1 PSN ID: SpaceNinja117 Steam ID: ninjaintights1

По принцип ти прехвърля всичките лични данни макар и, че акаунта и трофейте и без това ще ти стоят (качват се на дата сървъра на Сони). Иначе и аз си загубих 60ГБ-ката преди няколко месеца и отскоро съм с 320 GB Слим. Както каза Туул за нещастие всичките номера които може да направиш само ще и удължат живота с някой друг месец така, че най-добре започвай да събираш за нова конзола. Пак 5 години си е супер!!! Аз за 1 година и 6 месеца смених 3 от старите Xbox 360-та.:lol:
    Wolfenstein: The New Order ist ein unglaubliches spiel

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

Благодаря ви!
    Явно са настроени така,за да те накарат да купиш нов модел след 3-5 години,затова направиха и опция Data Transfer между две конзоли :) не е въпрос дали се проветрява добре или не,моята конзола първите 3 години беше поставена в много тясно пространство,загряваше,но си работеше на 6,а останалите 2 години имаше много пространство за поветряване и въпреки това го направи вчера...
    Даже много хора са ги изпаратили при сервиза на Сони,въпреки това пак се повтаря и бяха с 150евро назад.При второ паказване на YLOD,купувам нов,въпреки че стария ми харесва много повече.

Години
    50
    Точки Опит
    9,688
    Level
    79
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: BGsentinel PSN ID: jord197

Аз моята я дадох в сервиза и ми я замениха във Франция с нова 60гб -излезе ми 360лв.

Точки Опит
    10,181
    Level
    81

Ами не знам,от това което четох по чуждите форуми,и те са дали конзолите за поправка и на някои от тях,уж са им дали нови,които след 5-6 месеца пак са имали същия проблем.Дано при теб да не е така.
    Единственото решение е PS3 Slim,аз ще я взема тази седмица,защото пак ми излезе YLOD и се надявам пак да го оправя за да мога да прехвърля информацията.

От
    Нинджа селище "Надежда"
    Години
    32
    Точки Опит
    17,415
    Level
    92
    Блог статии
    2
    Gamer IDs

Проблема е се получава от това, че спойките които придържат CPUто и GPUто към motherboard-а си заминават и това причинява YLOD–а. Иначе технически може и да ти го оправят като напълно сменят motherboard-a, но просто не си е работа. По добре си взимаш нова машинка.

Години
    40
    Точки Опит
    8,495
    Level
    76

една година и 4 месеца след връщане към живот всеки ден игра конзолата стои вертикално и за сега работи успешно преди да умре стоеше хоризонтално изглежда има разлика :)

От
    Нинджа селище "Надежда"
    Години
    32
    Точки Опит
    17,415
    Level
    92
    Блог статии
    2
    Gamer IDs

По принцип няма значение в каква позиция стои конзолата макар и че хоризонтално би трябвало да има малко по добра вентилация. Иначе година и 4 месеца!?:shock: Това е най-дългия период за който съм чувал. Какъв модел ти е машинката?

1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Pokemon Gold & Yellow
    От toshcoto в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-2010, 09:21
  2. Playstation 3 yellow light of death
    От qwertyvg в раздел PlayStation
    Отговори: 12
    Последно: 25-08-2010, 22:50
  3. yellow light defect.help
    От kristi4 в раздел PlayStation
    Отговори: 8