Здравейте на всички !!!

Такааааа - въпросът който е зададен за размишление е доста плодовит, но ще се опитам да не правя километрични изказвания - все пак няма да пиша епичен труд я :)

Трудно е да се каже еднозначен отговор от рода на "Ми защото ми харесват" "Яки опаковки" и тнт, всеки поглежда по различен ъгъл на тези интелектуални терзания и прави своят избор за нещата около него :) При мен е спонтанен акт на уважение към всички онези involved в производството и създаването на една игра - на вплитането на своите идеи и труд за едно заглавие, което ще достигне до много хора навсякъде по света... Гейминг глобализация един вид :)

Като с притежанието на дадената оригинална игра ставам някак съпричастен към самият процес на реализиране на проекта (или идеята) достигнал при мен като краен потребител.

След първата ми оригнална игра за стария ми PS1 (Gran Turismo), се почувствах странно - с една такава особена усмивка стоях пред екрана и попивах онези пиксели превърнати в поредното състезание като малък сюнгер :)

Достави ми огромно удоволствие да държа в ръцете си нещо което е било създавано много време и всеки един от създателите му е вложил частица от себе си в продукта предназначен за забавление.

Уважението към труда и времето на онези незнайни хора, които научаваме от секцията "Credits" в края на книжката с полезна информация, трябва да е съизмеримо с удоволствието от съответната игра, която е успяла по някакъв начин да разчупи ежедневието ни и разбърка биологичният ни часовник покрай многото безсънни нощи пред монитора/телевизора...

Важен е избора който направим дори и за начина на entertainment към който сме се насочили - дали филми, музика или оригинални игри, всеки преценя какво да избере - някои предпочитат да прескочат една разходка до близкия магазин и да изтеглят (bad word) съдържанието на определено заглавие от някой торент, да го запишат на един безименен диск и след изиграването му да го запратят в далечния ъгъл на стаята като мръсен чорап обезличавайки самия продукт и превръщайки го в част от пейзажа на скуката...
Други започват да се ровят из необятното Интернет пространство търсейки необходимата информация за желаното заглавие и след това въоръжени с теоретичната подготовка и определено количество финанси се "обзавеждат" с едно "Platinum" издание на по-ниска цена (аз съм от този вид :) ), трети едва дочакват излизането на желаната игра (породило множество блянове по геймплея и графичните чудеса на продукта) и веднага тичат да се сдобият с нея (женския род е хубаво нещо) от близкия гейм магазин (било то онлайн или не) за да могат още щом се приберат да обгърнат с треперещи ръце клавиатурата/джойстика и да се впуснат във виртуални приключения :)

Отношението към придобиването на оригинални носители е противоречиво - от една страна имаме онези с обичайните коментари "Ти луд ли си да даваш толкова пари за такова нещо ?" и "Пуснали са го в Еди-кой-си торент за сваляне - точи безспир", от друга страна привържениците на конзолно компютърни войни (враждуващи помежду си) които се опитват да те убедят в предимствата (или недостатъците) на кое да е мулти платформено заглавие за съответната игрова платформа, като това допълнително обърква възприятията ни по отношение на избора.

В крайна сметка всеки решава какво да направи със собствените си предпочитания относно играенето на оригинални (или не дотам оригинални) игрички, но при мен основно е желанието да подкрепя интелектуалния труд на всички онези създали дадено заглавие, която подкрепа на мен лично ми носи удовлетворение като акт на добра воля и желание да бъда съпричастен към труда на производители и/или разпостранители :)

Нагласата на всеки човек по отношение на желанията му е различна и комплексна - формирането на решения по отношение на онова което даден човек иска (всеки иска нещо) е също толкова трудно и комплексно, когато успее да намери неговия си път по който да върви и съпреживява значи е успял да намери баланса в себе си...

Аз съм щастлив, че съм избрал да играя игрите в техния оригинален вариант и, че с това си действие оказвам подкрепа (макар и маловажна) на гейм индустрията...

Благодаря за вниманието и кометарите които ще последват :)

Поздрави на всички и много лични и професионални успехи !

Искрено ваш The Grim Reaper