Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Дисквалифициран! За легалните копия на игрите

От
    У мамини
    Години
    28

Дисквалифициран! За легалните копия на игрите

Здравейте.
    Ако не знаете, аз съм SoulRaiser, но това ми е новият акаунт, понеже старият имаше забрана за постване на коментари. Но както и да е...

Защо играя оригинални игри?
    Този въпрос и аз си го задавам от много време. Много приятели, и не до там приятели ме питат:
    -Защо си купуваш игрите, като можеш да си ги свалиш? Ти си много тъп!
    Или пък ми казват:
    -Сложи си *** на тоя плейстейшън и не плащай пари за игри на тея шарлатани.

Моят отговор винаги е много прост:
    -Парите са си мои, изкарани с много труд и пот на челото (на тате, отчасти и моето :D ). След като съм решил, че да дадена игра си заслужава съм си я купил.

В колекцията си имам над 1200 филма, хиляди mp3-ки и множество игри (пиратски), но какво ме накара да спра да свалям пиратски софтуер, филми и музика? С годините ми се промени мисленето. Преди време и аз казвах, че няма смисъл от оригиналите, след като можеш да си свалиш всичко от интернет. Сега обаче осъзнах какви щети (дори незначителни) съм нанесъл със своят петгодишен пиратски круиз из необятното море, наречено интернет. За пет години, аз съм събрал нелегални копия на стойност поне милион-два, ако не и повече. Сега обаче мисленето ми се промени. Реших, че мога да отделям всеки месец по някой лев за някоя игрица, била тя и по-евтина, но важното е, че подкрепям създателите по този начин и моите пари ще допринесат за създаването на продължение на играта, която съм взел или дори по-добра!

Аз като гейм developer, било то аматьор, но аматьор с опит не бих харесал някой да ми пуска труда, над който съм работил примерно една година (а аз работя по последната ми игра много повече), в замунда и сумати "чавета", които още не знаят колко е корен квадратен от 9 да ми плюят труда (не че не струва, но темата е малко по-деликатна). Въпреки, че пускам труда си безплатно, удоволствието е или сам да кача играта, или хората да ми кажат:
    -Ей, пич, може ли да кача играта ти еди къде си...
    След това да сложат в описанието на торента моето име и ника ми. Също така, удоволствие ми доставя, когато хората кажат, че са харесали мое творение и искат да видят още от мен.
    Така възприемам създателите на игри. На тях не им е толкова неприятно, че хората им качват игрите къде ли не, те си имат достатъчно фенове, които ще им купят игрите. Обаче на мен ми е гадно, че някой се е трудил много време за да направи филм/игра/песен, и аз я дръпна за без пари.
    Усещането, да държиш оригинала в ръцете си, усещането да го играеш знаейки, че копието е лично твое, на никой друг и ти сам си си го купил (или някой ти го е подарил) е неповторимо. Който си е купувал знае, пък и както казвам аз:
    Нищо не може да бие качеството на оригинала
    Поздрави от най-сладката община на България - Своге.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	961484_orig.jpg
Прегледа:	177.3 Килобайти
Размер:	216
ID:	45  
    Последна редакция от MyCTaKaP ; 19-05-2008 в 17:32 Причина: Прикачен файл
    [B]It's just a state of mind...
    [img]http://img517.imageshack.us/img517/2604/7240sr3.jpg[/img]
    [/B]

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Цените на игрите
    От Stoqn в раздел Обща за игрите
    Отговори: 339
    Последно: 22-10-2013, 14:48
  2. Дисквалифициран! Защо оригинални игри?
    От raiko в раздел Конкурс с награди
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-2008, 11:46
  3. Дранкулки от игрите
    От Dmchakala в раздел Обща за игрите
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-2008, 22:13
  4. Мърчандайз към игрите
    От thecooljuly в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-2007, 19:28
  5. нов стандарт в раисинг игрите