Показани резултати 1 до 9 от 9

Тема: Избор на монитор и питане за видео карта :)

Спечелени турнири: 1

От
    Po Chi Lam
    Години
    42
    Точки Опит
    28,237
    Level
    97
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

PSN ID: JuiBluRayKuen

По подразбиране Избор на монитор и питане за видео карта :)

Понеже съм пуснал тази информация и в друг форум, ще копирам поста си (мързеливия метод, знам) и се надявам да получа още полезни коментари, относно избора и евентуалните други позиции.

Имам един върпос - хардуерно ориентиран и ще се радвам ако някой ми помогне, понеже не съм изключително силен в тази сфера - даже съм доста инвалидизиран :)

Въпросът ми е - до няколко месеца мисля да сменя монитора си и да взема някакъв с 1920х1080р резолюция - колебая се между два модела - един на LG и един на Philips http://www.technomarket.bg/products/...6/lg-e2340t-pn or http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PHILIPS-224CL2 - никаква идея нямам дали за тази цена е приемливо по отношение на характеристиките или има някой по-добър модел за същите пари.

И още нещо - ако взема такъв монитор трябва ли да сменям видеокартата си - сега съм с 4770 HD и съм предоволен от картата - издръжлива е доста :)

Благодаря ви предварително за отговорите.

Поздрави

Точки Опит
    8,510
    Level
    76
    Gamer IDs

Gamertag: Hodalol PSN ID: Hodalol Steam ID: Hodalol

По подразбиране Отг: Избор на монитор и питане за видео карта

Относно монитора съм пас, но за видеото, зависи за какво ще ползваш PC-то, ако е за игри, почти задължително е да вземеш по-добра видео карта. :)

3. По подразбиране Отг: Избор на монитор и питане за видео карта

Здрасти Киро :).
    Аз бих ти предложил този монитор, страшно доволен съм взех си го наскоро. Като цена и качество е по-добър от тези 2та гледах ги на живо как предават.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ACER-G225HQBD:)
    Успех в избора !:flower:

От
    Стара Загора, София
    Години
    26
    Точки Опит
    32,122
    Level
    98
    Блог статии
    1

Цитат Написано от ToTeMa Виж мнението
    Здрасти Киро :).
    Аз бих ти предложил този монитор, страшно доволен съм взех си го наскоро. Като цена и качество е по-добър от тези 2та гледах ги на живо как предават.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ACER-G225HQBD:)
    Успех в избора !:flower:
    Този монитор съм го намразил в училище, освен това много раздърпан настрани ми седи, а ако седна да чертая на него, ужасно е. Съжалявам, но това ми е мнението за този мониторец. Освен това, гледам, че Гримецът се е ориентирал към LED технологията и контраст 5 - 20 милиона, което е lol... :) Не претендирам, че ги разбирам, но... този лично не го харесвам. :flower:

Поздрави,
    Memento mori, homine, quia pulvis est et in pulveris reverteris!

5. По подразбиране Отг: Избор на монитор и питане за видео карта

Трикс този монитор ако не е на резолюция 1920х1080 , не предава добре. Относно леда паричките за Full HD скачат доста...Относно раздърпването, никъде не е раздърпан, нещо ми се струва ,че имаш грешка.. контраста и брайтнеса са ми на 10.
    Все пак нека Кирето си прецени. Аз празни приказки не говоря.
    Поздрави!

От
    Стара Загора, София
    Години
    26
    Точки Опит
    32,122
    Level
    98
    Блог статии
    1

Цитат Написано от ToTeMa Виж мнението
    Трикс този монитор ако не е на резолюция 1920х1080 , не предава добре. Относно леда паричките за Full HD скачат доста...Относно раздърпването, никъде не е раздърпан, нещо ми се струва ,че имаш грешка.. контраста и брайтнеса са ми на 10.
    Все пак нека Кирето си прецени. Аз празни приказки не говоря.
    Поздрави!
    Ммм... под този ъгъл на снимката не мога да гарантирам, че е същия модел на тези в училище, но пък бяха досущ като този. Както и да е, за другото имаш право, ама все пак си оставам на мнение, че ми е дръпнат. :lol: То май си е тенденция при всички по-нови монитори да са по-ниски и по-широки. Иначе да, все пак бат Киро ще си купува, той ще реши.

П.С. Аз в теб никога не съм се съмнявал ТоТеМ-че. :wink:
    Memento mori, homine, quia pulvis est et in pulveris reverteris!

От
    HDWorld
    Години
    29
    Точки Опит
    55,176
    Level
    100
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: DaemonDoC Steam ID: DoCBG

Видеото ти е достатъчно за FullHD филми и играене на твоите игри (знам, че си олдскул :-P). Нови игри няма как да вървят на него на такава резолюция, ще ти трябва доста мощна карта за нея... а за мощна карта може би ще ти трябва и по-добър процесор. Ако ще вземаш монитора за филми (ама ти си имаш ТВ?) => няма нужда да сменяш картата. Ако е за игри, най-вероятно ще се наложи да сменяш и другите части (то зависи какви са де, не знам), не само видеото.

За монитор не мога да ти помогна :(
    Цитат Написано от Sephiroth
    значи Док ти освен да си и алкохоликь си и наци ? :-D
    PS: Не използвам Skype!

Години
    28
    Точки Опит
    13,826
    Level
    89

Не си давай парите за TN панел. Решил си да даваш 320 лева, събери още 50тина. Ориентирай се към IPS. Много по-точно цветоподаване, по-добър контраст, перфектни ъгли на видимост. Не гледай времето за реакция, което дават. 6 или 8ms за IPS спрямо 2ms за TN. Нищо няма да видиш. Моите препоръки са Dell U2311H, не знам дали още може да се намери, затова U2312HM - по-новия модел. Единствените разлики са дизайна и че последния е с LED подстветка. И LG IPS235V-BN. На практика това са 3 еднакви монитора, но ти препоръчвам моделите на Dell заради по-солидния и мултифункционален стенд.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm

Гарантирам ти, че няма да сгрешиш с IPS. След това ще ти е трудно да работиш на монитор с TN панел. Изнервящо е.

Спечелени турнири: 1

От
    Po Chi Lam
    Години
    42
    Точки Опит
    28,237
    Level
    97
    Блог статии
    11
    Gamer IDs

PSN ID: JuiBluRayKuen

Душиците ми златни те :) Не съм сбъркал като постнах тук - още повече избор, още повече опции - красота :) Благодаря ви приятели! идеята ми е да гледам FullHD филми от компа на ТВ-то без да се налага да разпъвам картината на ТВ-то :) Тъкмо изнамерих ХАри Потър на FUll HD и искам да му се нарадвам като хората :)

Тотем - радвам се, че се включи в дискусията :) И то на мой пост - чувствам се поласкан от това внимание, въпреки че не съм поствал по-сериозно от дълго време ;)

Вики - по-леко с Еърсофта и мерси за коментарите - пък и не е зла да понаминеш към Медала - там също има какво да се трепе :)

Док - то ми е ясно, че ти в Бургас вече няма да стъпиш, но поне ми кажи, не да ме оставиш да гадая кога евентуално ще се наканите да ми дойдете на гости с Маги :) Вече съм на друго място, но то не пречи мисля :)

Зомби - очаквах да се включиш и ти - много благодаря за съветите и вариантите :) Ще обмисля всеки един от тях когато дойде време за частичен ъпгрейд ;)

Живи и здрави всички !!!!!!!!!!!!!

С огромно уважение

Бат' Киро

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. xbox 360 - ИЗБОР НА МОНИТОР
    От rahvin в раздел XBOX
    Отговори: 28
    Последно: 09-11-2011, 04:35
  2. Избор на ново видео,рам и дъно
    От Stoqn в раздел Хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 26-10-2011, 23:15
  3. Видео карта.
    От vogich1 в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки
    Отговори: 6