Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Какво ме впечатлява в Lineage II?

1. Какво ме впечатлява в Lineage II?

Първо здравейте на всички и честит празник. До момента участниците в конкурса са писали главно по втората тема , затова аз реших да напиша нещо за първата - "Какво ме впечатлява в Lineage II? Kакво ме изкушава да започна да я играя."

Lineage 2 е относително стара игра . Не може да се похвали с невиждана графика на фона на новите игри в ММО жанра , но от NC Soft се справят добре и играта не отстъпва лесно на новите си "противници" .
    Започнах играта на пиратски сървър , който за времето си беше най-добрия безплатен такъв. Причината беше приятел или по-точно начина по който описваше играта и наблягаше на това как изглеждат тъмните елфи (надарени , леко приведени - как да не започнеш като на 15на години в главата ти се въртят хубави какички).
    По темат има 2 гледни точки - тази на нов играч желаещ да започне сега и тази на човек вече познаващ в детайли играта. Ще се опитам да покрия и двете .

Човек който за първи път се среща с това заглавие може би ще го подмине и ще избере някоя игра с по-лъскава опаковка и по-привлекателни картинки. През последните години в ММО жанра имаше доста промени - освен графичните постижения , това са и безплатните ММО-та които стават все по-добри . Cabal Online и Perfect World са едни от най-обсъжданите безплатни алтернативи на Lineage 2 , WoW , EvE Online , Age of Conan и останалите игри изискващи месечна такса за да може потребителя да се наслади на играта така както трябва. По-голямата част от днешните геймъри ще подминат Lineage 2 като отживелица , но ще има и такива които биха я пробвали най-малкото за да могат да кажат "че и тази игра са играли" .
    Хората започващи Lineage 2 сега го правят главно заради техни приятели или колеги , за да са заедно и да се забавляват.
    Стигаме и до втората гледна точка на играч познаващ играта - тук по-скоро бих казал какво ме кара да продължавам да играя Lineage 2.
    Причината е много проста - приятелите . През някокото години игра имах щастието да се срещна с много приятни хора българи и чужденци и да създам много нови контакти. В момента в играта ми допада Клан системата - нищо особенно на пръв поглед , но по времето когато играта стартира (27 април , 2004) тя беше единствената така широко разпространа игра с гилд система (аз се прехвърлих от Diablo на Lineage както и повечето по-онова време). Клан системата е като повечето в днешните игри . Възможност за създаване на общност (клан или гилдия) за постигане на определени цели в играта. Все още не съм се отказал именно заради хората които срещнах - услужливи , точни и готини(само 2ма от тях не съм виждал на живо все още , от 60 човека е доста добре :) ). Времето в играта несъмнено ми носи само наслада и ми помага да се отпусна и дори за малко да избягам от света около мен. Не играя за победа или господство над другите в играта, играя за удоволствие и вече 4 години се справям .
    Както споменах по-рано започнах на един пиратски сървър - звучи грозно , но всъщност е най-доброто решение за един нов играч. Обикновенно тези сървъри са поне една версия по-назад от оригинала и имат доста бъгове.
    Положението на официалните сървъри съвсем не е розово. Въпреки забраната за програми автоматизиращи една или друга дейност в играта(ботове) , официалните сървъри са пълни с тях поради простата причина че всеки един акаунт носи допълнителни приходи. Ботовете са причината много стари , а и нови играчи да се откажат от сигурността на официалните съръври и да започнат да играят по пиратските такива .
    Пиратски сървър може да си пусне всеки с по-добра машина , лошото е че все повече хора решават че "могат" и правят каквото си искат на своя сървър , променят играта из основи и тотално объркват новите играчи започнали там. Най- големият минус е своеволното изтриване на героите и изобщо цялата база данни или затварянето на сървъра ей така.

Четейки написаното по-горе у мен остава усещането че играта има повече лоши страни. Не е така.
    Lineage 2 е едно от най-старите заглавия в РПГ и ММОРПГ жанра (Lineage 1 е с графика близка до тази на Диабло , а Lineage 3 e надеждата за много от Lineage 2 феновете).

Ако се разровите из форумите ще видите много спорове за това коя игра е по-добра (WoW , Lineage 2 , EvE , Guild Wars , LOTR и още няколко заглавия). За мен по-добра игра няма . Играл съм WoW и Lineage 2 - повече ми допада Lineage 2 - отново заради хората с които съм и атмосферата вътре в играта.

Макар и да не ми помага(за темата) имам голямото желание и намерение да започна да играя и EvE Online до една или две години :) Там уменията изискват време (3 часа , 5 дни , месец ..) и трябва много внимателно да се избере какво ще научиш понеже за разлика от л2 нямаш възможността да научиш всичко.

За финал ще кажа че в Lineage 2 има какво да се види и какво да се научи , който я започне няма да сгреши , но има един лаф сред играчите - "Спиране има , отказване няма!" - много хора спират играта за няколко месеца или година , но след време я започват отново , сякаш никога преди не са я играли.

Не на последно място искам да благодаря на Пулсар и MyCTaKaP за конкурса който организират и времето което са отделили за да пишат по форумите свързани с Lineage 2.

Успех на всички :)
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	27929_044.jpg
Прегледа:	40.4 Килобайти
Размер:	506
ID:	14  
    Последна редакция от MyCTaKaP ; 01-05-2008 в 15:42 Причина: Добавена картинка

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. какво мислите ?
    От Stoqn в раздел Обща за игрите
    Отговори: 21
    Последно: 17-11-2008, 23:51
  2. Lineage II: The Epic Collection
    От fieldgar в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 11
    Последно: 18-04-2008, 00:49
  3. какво значи това
    От Sparky в раздел PlayStation
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-2008, 22:15
  4. Lineage 2 Interlude - Месечна такса
    От InsulterBg в раздел PC
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-2007, 23:46
  5. Lineage 2 time card ???
    От Avitohol в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки