4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Показани резултати 31 до 40 от 40

Тема: Геймърски слушалки - въпроси и мнения.

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

По подразбиране Отг: Playstation 4 - the best place to play

@vankoterziev ОК, ти гледай, ако искаш и филмите в киното със слушалки, аз ще ползвам система за surround. Кой, на каквото се кефи. ^^

От
    Пловдив
    Години
    30
    Точки Опит
    11,552
    Level
    84
    Gamer IDs

PSN ID: Da_Broda Steam ID: DaBroda

След като ползвах за пръв път хедсета на Сони с виртуалния съраунд, осъзнах че до ся не съм слушал ква игра съм играл. Просто нивото на immerse е съвсем друго като си с гейминг слушалки. Аз съм си я вързал конзолата към сърауд система и си я ползвам така, слагам слушалките, когато спят до мен или не искам да им дигам няква дънданиня. Но играта е съвсем друга когато съм с тях, както вика Ванко има неща които не се чуват с съраунда. Особенно като се играят някакви стелт игри (Batman, The Last of Us (най-вече нея)), и чуваш някакви капки около теб или в далечината, или като чуваш противниците със сета разбираш къде са отляво, отдясно, отпред или отзад (дори в началото като ги чувах от едната слушалка, аз самия се обръщах в тази посока :lol: ), ти създават един друг съспенс, които със съраунда няма как да постигнеш. Играй с някой от тия сетове, вечер на тъмно и ще изпиташ съвсем друго чувство. :wink:

От
    Варна
    Години
    38
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: terziev81 PSN ID: vanko_terziev

Вече последно, че много OFF стана и се разводнява темата.

Цитат Написано от drebenk Виж мнението
    @vankoterziev ОК, ти гледай, ако искаш и филмите в киното със слушалки, аз ще ползвам система за surround. Кой, на каквото се кефи. ^^
    Drebenk, примера който даваш с киното е неуместен. В кината има много сериозни изчисления, звукови настройки, характеристики на изграждането на салона, звукоизолации, мембрани... Озвучителните тела там са много точно подбрани и според акустиката, мощността, точките на фоновото изкривяване, амплитудите на звуковите вълни, честотните ленти..., абе всичко. Зад всичката тези спецификации и техника седи мощна изчислителна електроника със специфичните настройки за филми, концерти, анимации и т.н.

Щом се кефиш, използвай си системата за съраунд, твоя воля. Сигурен съм, че ти вади добър звук при филми. За игри - не толкова. Казвам го от опит.

Ако имаш възможност, пробвай някъде гейм слушалки с оптичен кабел, да не са аналогови, и по възможност ако не 7.1, то поне 5.1 канални, и сам ще се убедиш.

Поздрави.
    Шутове за всички шутове.
    turbopunkfolkwellness

От
    Zombieland
    Години
    27
    Точки Опит
    25,884
    Level
    96
    Gamer IDs

Gamertag: GanjaMassiveBG PSN ID: Need4Weed2 Steam ID: DieselB

Аз имах точно тоя хедсет на Сони и се чувствах супер некомфортно, все едно съм с някакви тапи на ушите и не чувам каквто става около мен. Добър звук вадят, защото ти покриват целите уши и дори едни слушалки тип тапи ще правят същото. Ако имаш качествен съраунд, настроен като хората и с оптика, бих казал, че може да сваляш пломби с него. Не знам как е при другите съраунди, но на Сони си върви с микрофон за калибрация и като го вържеш към съраунда си прави всички нужни настройки и изчисления, за да се чува като на кино. За нощна игра си има Night Mode и няма грижи. Игрите си вадят перфектен звук, особено по динамичните като Killzone и Battlefield като ти мине някой дропшип над главата или стреляш с танк, прозорците започват да танцуват. :lol:
    We are all a little twisted

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

@vankoterziev затова казах, че е въпрос на лични предпочитания. Аз лично също не обичам да са ми покрити ушите. Другото е, че предпочитам звукът да идва от източник, който не е непосредствено до ушите ми, а от по-далечен такъв. Второто усещане за мен е по-добро и ме кара да се почувствам "по-вътре" в сцената.

Примерът на GanjaMassive с минаването на обект около теб е уместен. Източниците на звук не винаги са в непосредствена близост до нас и според мен слушалките не могат да пресъздадат толкова добро усещане за пространство, именно поради факта, че говорителите са много близо до ушите.

В случаите когато някой ни се говори или шепти в ухото е логично звукът да идва от по-близко, тогава слушалки биха били удачни. Подобните ситуации, си мисля, са по-малко като количество спрямо тези, при които звукът идва от по-далече.

Да се потретя - въпрос на личен вкус и предпочитания. ^^

Edit:

2.1 млн. продадени конзоли.
    Последна редакция от drebenk ; 03-12-2013 в 17:28

По подразбиране Отг: Xbox One

Цитат Написано от danailkiller Виж мнението
    Относно безжичните слушалки специфично на Turtle Beach (и двата проблеми са много видими и на моя комплект и на тоя на Ваната) има два доста неприятни проблема:
    - при ниски нива на звука от конзолата (тоест когато няма какво да се чува там) има лек, но определено чуваем шум от самият усилвател на слушалките; при мен мисля, че се чуваше повече отколкото при Ванката, но е там и твърдо дразни когато си намалил звука на играта, или направо си го спрял, че да си чатите с някого
    - далеч по-сериозен е проблемът с микрофона - с моите слушалки хората ме чуват доста лошо, но истинският проблем е когато Ванката реши да ползва неговият - там положението е направо трагично

Не казвам, че положението е много трагично чак де, и двете неща могат да бъдат преживяни по един или друг начин, но честно казано предвид, че дадох 300+ лева за моя headset тея неща страшно ми бъркат в здравето :shock:.
    I REJECT YOUR REALITY AND SUBSTITUTE MY OWN ...

Цитат Написано от Feary Виж мнението
    Спечели ме много силно. Даже не бях мислил за wireless headset... но като изчетох цялата ти тема, ми се струва супер подходящо :( особено като се има предвид, че при мен телевизора е супер далече от дивана, където седя, а и както ти каза си умирам да се излежавам и да цъкам фифа например...
    Ако си се насочил към XP500 е хубаво да се знае, че получават смущения ако трансмитера е в близост до рутер. Мисля, че в по-новите модели на Turtle Beach тези неща са изчистени.

От
    Варна
    Години
    38
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: terziev81 PSN ID: vanko_terziev

Цитат Написано от FraDiavollo Виж мнението
    Ако си се насочил към XP500 е хубаво да се знае, че получават смущения ако трансмитера е в близост до рутер. Мисля, че в по-новите модели на Turtle Beach тези неща са изчистени.
    Възможно е някога модеделите на Turtle Beach да са имали проблеми, но явно наистина са ги изчистили.Освен това XP500 е доста нов модел - мисля някъде средата на 2011 ги пуснаха. При мен рутера и предавателя са на по малко от 50 санта един от друг и няма никакви проблеми.:)

Освен това, за проблемите за които казва Дидо за фоновия шум, пак да кажа, че XP500 нямат НИКАКЪВ фонов шум, което обаче не важи за останалите модели хедсети, които съм тествал.

Факт е, че силата на микрофона е леко по слаба, но само Дидо и още може би един двама човека ме чуват наистина слабо.... Дори, вчера си правих специални тестове докато бях в парти със Зимбата и спокойно мога да потвърдя, че наистина само точно определени хора ме чуват сравнително кофти...

Всъщност, тъй като съм свикнал да си завъртам слушалките наобратно - (L и R) , микрофона ми се пада малко по далеч от устата и се чува по слабо. Дизайна на самите слушалки е такъв. Не вярвах, че има кой знае какво значение, но след вчерашните тестове се уверих, че има разлика когато сложа слушалките правилно. :)
    Последна редакция от vankoterziev ; 04-12-2013 в 17:48
    Шутове за всички шутове.
    turbopunkfolkwellness

Цитат Написано от vankoterziev Виж мнението
    Възможно е някога модеделите на Turtle Beach да са имали проблеми, но явно наистина са ги изчистили.Освен това XP500 е доста нов модел - мисля някъде средата на 2011 ги пуснаха. При мен рутера и предавателя са на по малко от 50 санта един от друг и няма никакви проблеми.:)
    Аз лично съм с PX5 (които са идентични на XP500, но са за PS3) и звукът прекъсва зверски или не се чува изобщо от интерференцията, ако конзолата е свързана безжично с рутера. Ако се свърже с кабел и нещата се оправят, при мен рутера е също много близо до трансмитера. Колкото до проблемът (който го има и при моите) с чувствителността на микрофона - мисля, че в официалният сайт на Turtle beach пуснаха някакви ъпдейти по този въпрос.:)

От
    Metro City / Бургас
    Години
    34
    Точки Опит
    8,605
    Level
    76
    Gamer IDs

Gamertag: COLOSSUS BUL

Цитат Написано от FraDiavollo Виж мнението
    Аз лично съм с PX5 (които са идентични на XP500, но са за PS3) и звукът прекъсва зверски или не се чува изобщо от интерференцията, ако конзолата е свързана безжично с рутера. Ако се свърже с кабел и нещата се оправят, при мен рутера е също много близо до трансмитера. Колкото до проблемът (който го има и при моите) с чувствителността на микрофона - мисля, че в официалният сайт на Turtle beach пуснаха някакви ъпдейти по този въпрос.:)
    Като цяло само искам да кажа, че изобщо не съм фен на безжичната технология, ама изобщо. Печелиш това да не гледаш жици, но пък лагваш, не се чуваш и т.н.., което е много по-важно според мен.
    The bigger I am, the harder they fall!

4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> 2 безжични контролера за Nintendo Wii
    От ogiyogi в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-2010, 13:54
  2. Отговори: 1
    Последно: 26-11-2010, 08:40
  3. <Продавам> За триене
    От minerva в раздел Архив
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-2010, 18:00

Bookmarks