Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of Glory! - Страница 5
5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Показани резултати 41 до 50 от 62

Тема: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of Glory!

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: JustToshkuuu Wii Code: 6574-0050-3511-0106

По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

Конзолата, която ме въведе в гейминга :)
    Лошото е, че се счупи в последствие, но игрите все още си ги пазя.
    Най-ярките ми спомени са, разбира се, Sonic трилогията и streets of rage(bare knuckle). Още помня как с приятел превъртяхме SoR 3, като единият вместо D-pad използваше молив, защото беше счупен :lol: И все пак успяхме, и то на най-високата трудност. Спомени...

От
    Гетото
    Години
    29
    Точки Опит
    6,022
    Level
    67

Много много приятни спомени с приятели, че и сам имам с тази тв игра.UMK3, Dune2, TopGun2, TeenyToons,JungleBoy, FIFA98 са само една малка част игрите минали през ръцете ми.Една, обаче не успях да превъртя и тя беше с едни зелени костенурки на два крака.Е, колко съм я играл и няма, и няма минаване.Ако някой се сети за името, моля, в темата или ПМ.

3. По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

Цитат Написано от Cheresharche Виж мнението
    Много много приятни спомени с приятели, че и сам имам с тази тв игра.UMK3, Dune2, TopGun2, TeenyToons,JungleBoy, FIFA98 са само една малка част игрите минали през ръцете ми.Една, обаче не успях да превъртя и тя беше с едни зелени костенурки на два крака.Е, колко съм я играл и няма, и няма минаване.Ако някой се сети за името, моля, в темата или ПМ.
    Една игра "Зелени костенурки на 2 крака" ??? Е ... TMNT: The Hyperstone Heist или японската версия: TMNT: Return of the Shredder

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

С тази разлика, че Hyperstone Heist изобщо не е трудна... Да не е Battletoads?
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Гетото
    Години
    29
    Точки Опит
    6,022
    Level
    67

Да, Battletoads е играта.

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Може и да е питано, но с този бавен интернет не ми се търси, така че:
    Mega Drive всички PAL игри ли подкарва и оригиналните СЕГИ имат ли нужда от някакъв пич, за да подкарват игри-ментета? Питам, защото ако си взема конзолата от България има ли опасност да я заваря хакната...

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

На първо време, ако си я вземеш от България, има солидна вероятност да попаднеш на ментак. Също така, това, че ще я вземеш от България не ти гарантира региона. :)

Вариантите са няколко, по отношение регионите:
    - NTSC-U Genesis
    - PAL Mega Drive (с червени бутони)
    - PAL ASIA Mega Drive (идентична на вид с японските конзоли - сив и син бутон, но е PAL регион)
    - NTSC-J Mega Drive

В България аз лично най-често съм попадал на NTSC-J-ки, но напоследък по-често изкачат и двете PAL вариации, като тази с червените бутони върви по-скъпо. Една от причините за това е, че незнам да има пиратски версии на тази конзола, докато повечето със сив и син бутон, на които ще попаднеш са пиратски.

По отношение подкарването на игрите - Genesis (с изключение на Genesis 3 и Firecore/Genesis 4) и PAL конзолите с червени бутони имат различна форма на cartridge slot-а и в него влизат само дискети с американския/eвропейския casing:

Ако искаш на тях да играеш игри с японския casing ще ти трябва или конвертор от рода на Mega Key или Game Genie (който може да помогне и за прескачане на регионалната защита).

Игрите на EA са в уникални за себе си casing-и, които влизат във всички конзоли.

По отношение на регионите може обаче да имаш проблеми. Доста от заглавията след 91-ва имат регионална защита и тръгват само на конзола от съответният регион. Примери за игри с регионална защита - X-Men, The Smurfs, Toy Story, Street Fighter II': Special Champion Edition, Ranger X, Megaman: The Wily Wars...
    Други игри пък съдържат няколко версии на rom-a и в зависимост на какъв регион конзола бъдат пуснати ще тръгне съответната версия. Моите Streets of Rage и Revenge of Shinobi са такива и когато ги пускам на NTSC-J конзола тръгват японските версии - Bare Knuckle и The Super Shinobi.

Ако пуснеш игра със защита на конзола от друг регион ще ти изпише просто "Developed for NTSC/PAL/SECAM Systems Only". Не съм сигурен дали регионалните конвертори прескачат тази защита или са само за формата. Някои игри имат кодове за Game Genie, с които да се прескача защитата.

Ако лично ще си взимаш конзолата - проверявай expansion слота им, в който се включва SEGA CD. Някои пиратски конзоли имат ключ за смяна на регионите там отдолу.

Незнам дали пиратските игри запазват регионалната защита, всички, които съм сигурен, че попринцип имат защита са ми оригинални, НО пиратска "Bare Knuckle III" (японската версия на Streets of Rage 3) при мен НЕ тръгва на PAL конзолата, а само на NTSC-та.

По отношение expansion-ите за конзолата - доколкото ми е известно, SEGA CD ще работи САМО с MD/GEN конзола от същия регион. За 32x не съм сигурен. Genesis Power Base Converter-а (в Европа - Mega Drive Master System Converter) e само преходник за Master System игрите и при него няма да имаш проблеми с регионите. Аз ползвам Европейската версия на Американска конзола.
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

От
    Solar System
    Години
    24
    Точки Опит
    7,873
    Level
    74
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Меко казано мерси :)

9. По подразбиране Отг: SEGA Genesis / Mega Drive - 16 Bits of G

http://www.youtube.com/watch?v=CR0MWpOK1RU една от най-добрите игри излезла за конзолата

Ето я моята колекция. http://alfaromeo164.snimka.bg/other/...0.32244330.big
    Първите две са пълен комплект като всичко е оригинално, а третата само конзолата е оригинална,джойстиците и кабелите са менте

5 от 7 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Игри за SEGA GameGear и Genesis / Mega Drive
    От Mach Rider в раздел Игри
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-2012, 09:45
  2. <Продавам> Sega mega drive 2
    От toshcoto в раздел Архив
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-2012, 17:22
  3. <Продавам> SEGA MEGA DRIVE 2
    От t.stoilov в раздел Архив
    Отговори: 6