2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 59

Тема: Heroes of the Storm

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

По подразбиране Отг: Blizzard Dota

Не само, че анимациите са по-бързи, но самата реакция на героя/предмета е по-бърза. Това, че DotA 2 е бета е глупаво оправдание. HoN беше отзивчива и по време на затворената си бета. Освен това не е илюзия, че геймплея е по-динамичен и бърз, това е самата реалност.

Това, че DotA е по-популярна на съревнователно ниво е нормално предвид факта, че е първата добила широка популярност. CS 1.6 също може да е по-игран от Source на състезателно ниво, но не го прави по-добър. Друга причина допринасяща съществено за популярността на една игра е споменатият от мен маркетинг. Това се отнася предимно за LoL и вбъдеще за DotA 2.

Системата за микротранзакции е само едно от нещата, които правят HoN най-доброто към момента. Не е лошо и да правиш разлика между "най-добро" и "най-популярно". Не е казано, че трябва да се припокриват.

P.S. Играл съм хиляди мачове DotA и HoN. LoL и DotA 2 само колкото да се убедя, че са по-зле. Отделно съм играл редица други ARTS заглавия.

2. По подразбиране Отг: Blizzard Dota

Не знаеш какво говориш просто. Интересно ми е какъв опит имаш с HoN? Предполагам почти равен на нулев.

В HoN небалансирани герои няма. И в момента говоря чисто обективно, от трите големи игри в жанра HoN е най-балансираната. В HoN metagame-а се мени естествено - от това което хората намират да работи като герои/скилове/предмети и т.н., всичко OP се нърфи за минимално време, обикеновено до другия пач, които са всеки петък. Времената от бетата когато магмус и jera бяха game breaker-и отдавна мина. Такова нещо просто няма да видиш в HoN. LoL и Dota оперират на съвсем друг принцип. В LoL човека който реши да отдели някой и друг лев е винаги, и абсолютно винаги с предмиство пред другите. И това е нещо което Riot не се и опитват да крият по никакъв начин, новите summoner-и винаги са OP, винаги. И се нърфят само и единствено след като интереса към тях е приключил, за да могат да направят място за новите. Riot се държи от акционери, а те искат печалба, без значение как, микротранзакциите държат играта жива, и за Riot няма никаква ама никаква файда да пускат балансирани герои или дори да се опитват да балансират играта. Отделно с разни магиики които получаваш като играш Х игри и т.н., и още куп други измислици с цел играта да е още по-небалансирана, но и по-достъпна и да има лесен learning curve, играта не може да се вземе насериозно, за това про сцена там кажи-речи няма.

Dota 1 пък е съвсем друга бира, предвид, че я играх ~7 години не мога да отрека, че имам голям респект към нея, но за мен е вече морално остаряла, да се върна да я играя е нещо абсурдно предвид това което ми предлага HoN като features-и и т.н. Dota 2 мислех, че ще бъде нещо уникално, а то се оказа въздух под налягане, 1 към 1 със старата Dota, а като features-и има още да гони HoN, макар че взаимства голяма част от това което HoN направи още със старта на бетата им.

Колко пари се въртят в dota 1 покрай китайци или други хора не знам, защото отдавна не следя тази про сцена, но колкото и да са това не е валиден аргумент за конкретния въпрос и не означава нищо. И 3 милиарда на месец да се въртят, HoN пак ще си е по-добрата игра.

Така е де, Dota 2 е още бета, може много неща да се полират и оправят, определено ще я играя от време на време, но за момента просто ти казвам, че не може да се мери с HoN, толкоз. Като я задмине, пръв ще го призная.
    There was a HOLE here. It's gone now.

От
    HDWorld
    Години
    29
    Точки Опит
    49,180
    Level
    100
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: DaemonDoC Steam ID: DoCBG

DOTA е спорт - като футбола, баскетбола и т.н. Скоростта на героите в нея е точно такава, каквато трябва да бъде, за да е разбираемо и за играчите, и за зрителите. Геймплейът на HoN е изкуствено по-динамичен, точно заради завишените стойности на скоростта на анимациите за героите - мога да дам справка даже за сравнителни стойности за някои копирани герои, но просто не ми се занимава - може да си го намерите, ако искате. Няма и смисъл. Ако в DOTA 1 един герой си пуска магията за 1 секунда (не става въпрос за channeling или delay, а за casting animation), в HoN ще го прави за 0.5 секунди. Увеличава ли скоростта това? Да. Динамиката? Да. До какво води това - до претрупаност. Със същият успех можеха и да махнат анимациите и щеше да стане още по-динамично :lol: Само че идеята им в DOTA 1 е да са точно толкова дълги, за да могат да се прекъсват и т.н. - за проява на умение и професионализъм, когато е нужно.
    За популярността няма какво да коментирам - няма нищо общо с факта колко се играе една игра. И Duke Nukem Forever е популярна. Това прави ли я масово играна? Не. Дали една игра се играе или не зависи само и единствено от качествата ѝ. Дали хората ще правят пари с игрането ѝ - още повече. Не може всяка игра да стане спорт. Трябва да има качествата за това. А като каза за разликата между популярно и добро - да, така е. Но и ти си чувал, че в ей оная баничарница там баничките са перфектни... какво се оказва - стават популярни, щото са добри... нали? И изведнъж границата, да - има я, но започва да се размива.
    DOTA 2 е нещо уникално именно с факта, че е същото като DOTA 1. С едно уточнение - правена е, за да бъде електронен спорт. Мисля от мнението ми до тук вече стана ясно, защо според мен DOTA е по-добрата игра (и, забележете, не казвам DOTA 1 или DOTA 2). 1 даде началото и с годините еволюира. Морално остаряла е, да. Затова и беше време за полиране. 2 обаче не е просто мод за друга игра, а изцяло отделна такава. И изцяло насочена към професионалната сцена и спортната страна на играта. Не към кежуъл играчите. Към професионалистите. Самото официално представяне на играта - The International, трябва да е достатъчно показателно за това. Това обяснява и всичко в нея - по-дългите casting и attack анимации, наличието само на един 'бос', интерфейса и т.н. Дори развитието на играта към момента е ясен показател - сега има повече професионални турнири в бетата на 2, отколкото във финалната HoN. В бетата! Коя друга игра може да се похвали с такъв успех? А, да - StarCraft 2. Еми, изненада - и тя е изцяло спортно ориентирана и всичко около нея се върти около електронните спортове.
    А HoN какво е? Електронен спорт? Смешно е да се твърди, че има баланс в нея, достоен за електронен спорт. Ето - досега двама защитници има на нея в темата, и двамата сте на различно мнение колко е балансирана играта :lol: Това само по себе си е показателно. А къде е професионалната сцена на HoN? Редом до тази на кърлинга, може би... :lol: Или може би HoN е кежуъл игрица за свободното време? По-скоро не. Дори и LoL, която толкова не ми харесва, е много по-добра кежуъл занимавка от HoN. Няма deny, имаш неограничена мана практически, дори стилът ѝ е по-фънки. И ето тук идва проблемът на HoN - не си знае мястото. Иска да е и спорт като DOTA, щото от там е тръгнала все пак, и кежуъл-ориентирана. А това са два полюса и просто да се направи една смес от тях е... айде, не невъзможно, щото все пак HoN съществува, но просто крайният резултат няма как да е добър. Да, HoN е по-добра от DOTA в кежуъл частта, но DOTA и не иска да е кежуъл. И обратното - много по-добра е в спортната част от останалите игри, ама who cares - те въобще не искат да са спорт :)

Това е и последното ми мнение по темата коя игра е по-добра. Вие самите не сте на едно мнение за играта - освен това, че е по-по-най- :lol: - та къде съм тръгнал аз да споря с вас. А и темата не е за това.
    Цитат Написано от Sephiroth
    значи Док ти освен да си и алкохоликь си и наци ? :-D
    PS: Не използвам Skype!

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

Чак колкото футбола и баскетбола не е популярна. Не знам дали се нарежда дори в челната тройка на електронните спортове. Ако имаш данни, че това е така, моля сподели ги. В противен случай приемам аргумента ти за невалиден.

Казваш, че понеже времето между задаването на командата и изпълението й (било то idle или друга анимация) е такова, защото да можело профи играчите да си спират действията (атака, магия и тн). В HoN, ако си достатъчно бърз можеш спокойно да си спреш действията. Като допълнение мога да кажа, че в Quake и Unreal Tournament динамиката е различна. За мен Quake е "по-бъзата" игра. Прави ли я това по-малко подходяща за игра на професионално ниво? Не, разбира се. Освен това от един профи играч се очаква да бъде с по-бързи реакции, отколкото останалите играчи. Този ти аргумент също е невалиден.

Duke Nukem Forever е популярна? Това кой ти го каза? Нито продажбите на играта, нито оценката на критиката и играчите говори за това. Трети невалиден аргумент.

Не е задължително баничарницата да стане популярна понеже баничките са добри. Представи си, че баничарницата е в някое забутано село и само хората от него знаят за съществуването й. Тоест без маркетинг и други работи може да си много добър и пак да не си популярен. По-прост пример са многото добри певци, които не са популярни. Просто никой не ги е чувал. ^^ BTW представянето на DotA 2 на споменатото събитие се води маркетинг. Милионите дето ги раздават от Valve като награден фонд за турнири на игра, която е в бета, пък е още по-голям маркетинг. 4-0 за мен.

Развитието на DotA 2 до момента ми показва, че чакам 6 мин. да ме вкара в игра, а в затворената бета на HoN ме вкарваше в игра за 40 сек. 5-0.

Казах, че в HoN няма как да стане балансирано, защото темпа на добавяне на нови герои е много голям. Героите пуснати преди около година назад са си повече от балансирани.

Кой ти каза, че HoN иска да е електронен спорт или кежуъл игра? HoN иска просто да е игра, която да се играе от любителите на този жанр. Това, че се правят някакви турнири със символични наградни фондове не означава, че иска да е спорт. BTW спрях да броя.

Да, темата не е за HoN vs DotA vs LoL vs... Предлагам да ни се преместят коментарите в друга тема. ^^
    Последна редакция от drebenk ; 11-05-2012 в 01:18

От
    Стара Загора
    Години
    25
    Точки Опит
    12,609
    Level
    86
    Gamer IDs

Gamertag: The Presator XFIRE ID: presator Steam ID: the_presator

Евала на епичните постове на DoC, направо сцепи мрака :lol:
    Нямам нищо против бъмпването на темата, но дебатът ви се измести. Ако по някакъв начин може да вкарате и Blizzard Dota в дискусията си добре, ако не- направете си отделна тема :)
    В последно време не съм ъпдейтвал темата, но смятам да го направя в най-скоро време.
    "You said it yourself, Kain... there are only two sides to your coin."
    "Apparently so, but suppose you throw a coin enough times... suppose one day, it lands on its edge."

От
    HDWorld
    Години
    29
    Точки Опит
    49,180
    Level
    100
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Така или иначе ще преместят мненията, може все пак да отговоря...

Толкова добра обосновка, че направо ме заби :/ 5:0 за теб и край.
    Само дето явно четеш каквото ти изнася. Да съм казал, че е популярна като футбола и баскетбола? Казах, че е спорт като тях. Та... -1 точка за теб, защото ти липсва основно училище и четене с разбиране.
    -1 точка за теб и за динамиката. Защо? Няма значение скоростта на професионалиста, има значение дали тази скорост ще му помогне с нещо. Ако си спре анимацията при 0.5с анимация това му дава 0.5 секунди преимущество. Ако го спре при 1с анимация това му дава 1с преимущество? Смисълът е, че играта не стимулира да си спираш анимацията, просто защото нямаш изгода да си толкова бърз - разликата е незначима и няма да спечелиш нищо кой-знае какво. Запознай се малко повече, защото така като говориш наизуст дори не ми даваш шанс да те оборя - просто не знам как да го обясня достатъчно просто.
    -1 точка за теб и за DNF. Продажбите не значат нищо за това колко е известна играта. На един му писнало да чака, на друг не му е това жанрът, трети я е изпиратствал и т.н. Но всеки знае, че DNF се правеше повече от десетилетие, за перипетиите и т.н. Дори хора, които не са играли игри никога, ме питаха за нея. Ти сам казваш да правя разлика м-у популярна и добра, а в момента сам преплиташ. Фактът, че има толкова голям отзвук на критици и геймъри, е достатъчно потвърждение, че играта е известна. И то много. С лошо, да, но известна.
    Милионите всъщност са само един милион досега - всичко останало са турнири, спонсорирани от други компании и т.н. Още веднъж -1 за теб. Да продължавам ли, или не искаш да излезеш на минус? Изобщо - запознай се по-добре със спортната страна на игрите, какво е нужно на една игра, за да се превърне в електронен спорт и как това се постига. И тогава пиши. Иначе си просто един кежуъл играч, който иска да си набута кежуъл играта, където не ѝ е мястото :) Въобще - такива необразовани мнения, написани с такава сигурност, са просто... нелепи.

PS: А мнението, че HoN не иска да е кежуъл или спорт, а просто игра, която да се играе от феновете на жанра, е просто имба :lol: Ми нали точно това означава casual game ffs!

PS^2: За най-успешния спорт не знам, но ето една малка статийка:
    http://www.progamingtours.net/index....orts-2011.html

7. По подразбиране Отг: Blizzard Dota

Мда, ясно се вижда, че идея си нямаш от HoN, но коментираш. Имаш някаква горе/долу представа от жанра и от dota 1/2 като цяло, но заключенията които си вадиш са абсолютно грешни.

Първо, това че в dota анимациите били точно толкова дълги, че да можело да се прекъснат и не знам си кво, бла-бла, това е огромна глупост и много добре го знаеш. Анимациите в dota са такива, защото играта толкова може. Всъщност едно от нещата които на секундата ме разочарова в Dota 2, е че анимациите и скороста на играта са останали същите. Всеки които играе HoN сериозно ще ти каже, че анимациите, скоростта и т.н., са точно толкова колкото трябва да бъдат. По същия начин както можеш да спреш улта на sand king-a след като те е стъннал, така можеш да спреш и улта на magmus, това че скоростта на играта като цяло е леко завишена, не означава, че не можеш или нямаш време. Говориш все едно, скоростта е завишена за едни, но не за други и тука ти е грешката - завишена е за всички. За това и улта на магмус се спира преспокойно и т.н. Това може да е оплакване ако си играл 5 пъти и не още не си свикнал със скоростта и динамиката на играта, и не е легитимен аргумент.

Dota 2 била уникална щото била същата като Dota 1!? wtf.. И всяка cod след cod4 ли е уникална щото е същата като cod4?? Сори, това не прави много логика, но как да е. И да кажеш, че дота 2 не била за casual играчите, а само за протата е абсурдно. Турнира в началото на бетата ако е представително за нещо, е за това на какви крайности са способни valve за да си промотират играта. Ти ако си мислиш, че награди от 1 милион ще са седмични събития нещо си се объркал. Про сцената е малко повече от реклама, но толкоз. Не им плаща сметките. 2-ката в момента се оформя както за протата така и за casual играчите, и да мислиш друго е просто наивно.

Ако знаеше какво е HoN, нямаше да задаваш такива абсурдни въпроси, а след тях и още по-абсурдни заключения. HoN е това което Dota 2 се опитва да бъде - casual, но все пак доста competitive игра + стабилна про сцена. А това къде била про сцената на HoN и твойте фантазии е забавно за дечицата, но дай да говориме малко реално а? Преди 2 дни завършиха европейските, океанските и американските квалификации за DreamHoN (DreamHack), в които участваха, като включим и Asia сцената и Русия, приблизително ~50 отбора от които разбира се фаворитите победиха и 7 + 1 (шампионите от миналата година) отиват на DreamHack в Швеция, където ще се борят за $60 000 награден фонд... а ако не знаеш какво е DreamHack, просто по-добре спри да коментираш. Btw Dota 2 също ще бъде там, $30 000 е наградния фонд. Та, къде била HoN.. по средата. Да, повечето турнири са с малък награден фонд, но отбори има, има имена, има спонсори, има огромно желание за развитие и S2 работят по въпроса. Сещаш ли се? Това че ти не знаеш или не следиш нещо, не означава, че го няма.

По-надолу отново влизаш в някакви филми за това какво било HoN, какво не и т.н., с две думи коментираш без идея за какво говориш. Пак ще ти го повторя - Dota 2 иска да бъде това което HoN e, а и повече, и вероятно ще го постигне, защото има мощна финансова машина зад гърба си - Valve. Но това ще отнеме време. За момента HoN е по-балансираната и като цяло по-добрата игра, както за casual така и за про сцената. Сори ако не те кефи, това е простия факт. Dota 2 има парите и потенциала, но за момента не може да се мери с HoN.
    Последна редакция от fogi ; 11-05-2012 в 09:09
    There was a HOLE here. It's gone now.

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

@DoC идеята играта да е отзивчива (responsive) означава да ти изпълнява командите максимално бързо след въвеждането им. Не става въпрос за това колко е дълга една анимация. Ето ти пример:

Ако за кастване на blink ти отнема 1 секунда между натискането на клавиша и изпълнението на командата, това означава, че през тази 1 секунда противника може да ти спре изпълняването на командата (каста на магията). При по-голяма отзивчивост магията ще се кастне с по-малко закъснение след натискане на клавиша. Да речем 0.5 секунди, вместо 1. Това означава, че противника има по-малко време да ти спре изпълняването на командата.

Отзивчивостта (responsiveness) има голямо значение за играча, защото реално му помага. Ето друг пример:

При спортните автомобили като мръднеш волана или натиснеш газта веднага виждаш резултат от действието си. Имаш висока отзивчивост. При по-обикновените автомобили не е така. Не случайно болидите във Формула 1 са именно там, а не на улицата.

По-добра отзивчивост означава по-добро представяне. Ако говорим за спорт търсиш по-голяма производителност, по-добро представяне.

Твоето схващане за отзивчивост нещо не е наред. ^^ По този параграф точка не ми отнемаш.

BTW как точно преплитам популярен с добър когато говоря за DNF? Казвам ти, че играта не е популярна и това е явно от рецепцията и финансовите й резултати. Играта излезе, оплюха я и за един месец всичко се приключи. На това ли му викаш популярност?

Самото даване на толкова голям награден фонд е показателно за това, че от компанията не беше уверена в качествата на продукта към него момент. Ако мислиш, че играта ти ще избие рибата при представянето си няма да го гарнираш с колосална сума пари. Много от хората разбраха за DotA 2 именно заради въпросния награден фонд, а не защото са видели нещо от нея.

Кежуъл игра не означава "игра, която се играе от почитателите на даден жанр". Diablo е игра, която се играе от почитателите на hack and slash RPG жанра. Това прави ли я кежуъл?

Аз съм се запознал и продължавам да се запознавам с игрите и различните им проявления (и не само). Въпросът е, че май ти трябва също сериозно да се запознаеш преди да казваш, че моите постове са нелепи.

От
    HDWorld
    Години
    29
    Точки Опит
    49,180
    Level
    100
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Явно сме говорили за различни неща. Ти говориш за времето от началото на подаване на командата до началото на изпълнението ѝ, аз говоря за времето от началото на изпълнението на командата до края на изпълнението ѝ. И докато това, за което ти говориш (времето за отговор) наистина е добре да е възможно най-малко, то това, за което аз говоря (продължителност на анимацията) трябва да е нито много, нито малко.
    А каква игра е DNF тогава, предвид медийният отзвук, който предизвика за този месец? Неизвестна?
    Diablo 2 си е кежуъл, да. Щом няма професионална сцена за нея, щом няма наградни фондове, пари за игрането ѝ и т.н. - да, кежуъл е. Може би по-трудна на последната си трудност и Hardcore, но особено на първата си...

Точки Опит
    10,572
    Level
    82

Игрите се делят на три основни групи - casual, core и hardcore. Делението не е според това дали има състезателна сцена около дадена игра. Делението е според това какви умения трябва да имаш, за да напредваш в играта и според това каква е дълбочината на геймплея. При casual игрите се искат малко усилия за напредване и най-често геймплеят не е особено дълбок. При core игрите нещата са по-изискващи и дълбоки. Hardcore игрите са най-изискващи и дълбоки.

За мен DNF не е популярна игра. Въпрос на гледна точка.

2 от 6 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам/Разменям> Продавам/Разменям DOTA 2
    От machinesoul в раздел Архив
    Отговори: 1
    Последно: 22-05-2012, 12:32
  2. <Продавам/Разменям> Dota 2
    От appr0xx в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-2012, 20:22
  3. Warcraft 3 DoTa
    От Antrix в раздел Веселба
    Отговори: 30