Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Защо оригинални...?
Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Защо оригинални...?

От
    Бургас
    Години
    30
    Gamer IDs

Steam ID: swkotorfan

По подразбиране Защо оригинални...?

Здравейте и от мен...Най-накрая се реших и аз да си пусна темата...Причината да се мотая до сега, не е толкова мързел, колкото фактът, че седна ли да пиша каквато и да е тема (есе, съчинение и т.н.) ми трябва един час само за да започна да пиша, а в последствие забравям да спра...Така де, май това също може да се нарече мързел...:-D Но важното е, че веднъж тръгне ли ми мисълта, обикновено крайните резултати се оказват завидно добри, особено ако наистина имам какво да кажа по темата - какъвто е случаят с тази...Така че си пускам последният албум на Judas Priest, тръпнейки в очакване да излезе дългоочакваният Nostradamus, и се оставям перото да води ръката ми...образно казано, разбира се...

Както може би ви е направило впечетление самото заглавие на темата ми, в него не е уточнено какво е това "оригиналното" - зеленчуци ли са, музикални инструменти ли са, игри, или нещо друго...Въпреки че привидно може би изглежда обратното, то не е недовършено, и за това си има причина, а именно - за да отговоря на въпроса "защо играя оригинални игри", трябва първо да отговоря на въпроса "защо по д*волите на първо време купувам каквото и да е оригинално!!?"...За целта трябва да разкажа една не точно кратка история, която далеч не е свързана само с "оригинален игрови софтуер", както понякога обичам да се изразявам...:) Надявам се това да направи темата свежа и различна от мнозинството други, но също така се надявам (и моля :-D) да не бъда санкциониран от екипа на Пулсар за изместване на основната тема, въпреки че в своята цялост тя е запазена...

Ако съм успял да привлека вниманието ви, нека започна моята история...
    Откакто се помня съм меломан...Нещо, което съм наследил от вуйчо ми (наред с външния ми вид :lol:), е привързаността ми към т.нар. "тежка музика"...Още помня как в далечния 6-и клас си купих албум на P.O.D. за 7 лева от продавача на улицата, мислейки че е оригинален...Разбира се, сега знам колко са "оригинални" тези от улицата, но не това е от значение, а фактът, че хлапето си събрало пари от закуски, и отишло да си купува диск...Трябва да се отбележи, че по това време хлапето нямало още нито интернет, нито изобщо компютър, така че нямало достъп до друга музика, освен тази, идваща от уредбата...Усещането, което изпитало, държейки диска с учудващо добра опаковка и картинка за такъв тип издания, било на отявлено задоволство, но все пак не може нито да се сравни с това, което предстояло, нито да бъде наречено причина да започне да купува оригинална музика...
    Прескачайки един определен период от време (който май не е чак толкова голям :lol:), се пренасяме в 2005-а...Имащо изключително модерен за времето си нов компютър, с интернет на часове, хлапето, изиграло безброй игри, и изслушало безброй албуми, вече е опознало каква свобода дава мрежата...Но на един празник, не помня точно кой, майка му го пита какво иска за подарък...Имал идеята от край време да си събере пари за един определен диск, той й отговаря без да се замисли: "Искам албумът на Helloween, Keeper Of The Seven Keys: The Legacy...Ама оригинален го искам"...Дори най-предвидливо дава указания къде се намира метълшопът, от който въпросният албум може да бъде закупен...:) Не след дълго, той държи това в ръцете си...

И не може да опише какво се случва с него...Не го отваря, все пак го е слушал стотици пъти на компютъра си, а той е толкова красив, как да наруши цялостта на найлоновата опаковка...Не след дълго обаче не се сдържа, внимателно къса фолиото, и отваря кутийката...Това, което вижда наистина отнема дъха му...Не знаещ още какво е това "digipack" (въпреки че го държи в ръцете си), той се чуди как е възможно оригиналните дискове да са в такива лъскави, шарени, гланцирани кутийки, снабдени с книжки от висококачествена хартия с текстове, картинки, снимки и всякакви други красоти...От този момент нататък, нещо в него се променя...

Но това нещо не било желанието да сваля нова музика, напротив...В интерес на истината, това е практика, която той следва и до днес...:-D НО, си изгражда един принцип, оказал се първият от много, а именно - "музика, която не си заслужава да се купи, е музика, която не си заслужава да се слуша..."И наистина, малко по малко, започва да си купува, това което истински му харесва...Нещо повече, открива че обикновено издание в jewel case не го задоволява, той се цели "минимум" в digipack, а само да има - и в колекционерско издание...Може да се каже че тогава открива "колекционера в себе си"...За по-малко от две години, той си изгражда дори нещо, което може да бъде наречено "колекция", а именно това:

Тази негова "мания", както я наричат всички негови приятели и роднини продължава да расте...Никой не го разбира, но на него не му пука...За кратко време той се разпростира в още една сфера - тази на филмите; а преди малко повече от година (понеже нашият герой е заклет PC геймър 8-)), и в сферата на компютърните игри...Тук положението е подобно, само цените са по-високи, което обяснява и по-ниския ход на попълване на колекцията...Независимо дали си купува албум, филм, или игра, хлапето си има "йерархия", ако можем да я наречем така...Ако нещо желано има колекционерско издание, то задължително трябва да бъде намерено; ако няма такова издание, то поне да е digipack (за музиката); и вече ако случаят не е и такъв, то "нещото" се взема само ако е любимо...е, и според цената разбира се...С тези странни принципи колекцията му от игри растяла бавно, но славно, за да стигне до сегашното си положение:

Но...усещам че хлапето (което съм аз ако не сте разбрали :lol:) се поувлече с историята си, а също така и с темата си, така че преминавам към отговор на базисния въпрос, ако мога да го нарека така...Защо оригинални...?Защо оригинални игри?Защо оригинална музика?
    И отговорът е...защото просто съм пристрастен към тях...Не пуша, и не употребявам наркотици...Но да си купувам оригинални игри и албуми наистина е моят наркотик...Не го правя за някой друг, а за себе си...Не ме разбирайте погрешно, уважавам разработчиците на игрите, ама хайде преди да почнат да ми пилят на главата как пиратсвото ги ограбвало, големите компании (ЕА anyone :lol:) да спрат поне за малко да се изкупуват една друга, за да им повярвам и да им вляза в положението...:-D При музикантите нещата обаче стоят различно, там не съм толкова "егоистичен" и в действителност се радвам че ги подкрепям...8-) И ако все още не ми вярвате че съм пристрастен, ето ви доказателството...

Мда, точно така....някои от вас може би знаят че аз всъщност имам колекционерското издание на Lineage 2...А дори не играя ММО-та...Е защо си го взех ще ме питате...Амии...как да ви кажа...Ако ви кажа че от момента в който го видях, имах усещането че то просто ме зове...Абе откачена работа, ще кажете, и ще сте прави...:)

Албумът на Judas започна да се върти за четвърти път, и май ми подсказва че е време да приключвам...Долу ще постна картинки на някои по-интересни музикални и филмови издания които имам (игровите всички сме ги виждали...иначе в момента чакам две по-редки попълнения за колекцията ми - колекционерските издание на Sid Meier's Pirates!, както и на Pool of Radiance Ruins of Myth Drannor, ако пристигнат преди края на конкурса, ще помоля да добавя техни снимки за сметка на сегашните) за тези на които им е интересно...А на тези, които вече са се отчаяли да ми четат глупостите, но все пак са стигнали до тук, искам да благодаря че уважиха труда ми...Както видяхте, не участвам заради наградата (въпреки че не бих я отказал :-D), а просто защото исках да разкажа моята история, пред хора които биха я разбрали...Благодаря също на МуСтАкАр за предложението с историята с картинки, както и на целия екип на Пулсар, не само за чудесния конкурс, но и за усилията които правят за нас, "пристрастените"...Знам, че ви критикуваме често, но си ви обичаме...:-P

Четейки темата ми от началото, честно казано не си я харесвам...Дано това се дължи на факта, че я пиша вече четвърти час...На вас обаче се надявам да хареса...
    Благодаря за вниманието!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSCN2696.jpg
Прегледа:	128.0 Килобайти
Размер:	194
ID:	52   Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSCN2698.jpg
Прегледа:	107.7 Килобайти
Размер:	189
ID:	53   Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSCN2699.jpg
Прегледа:	105.0 Килобайти
Размер:	194
ID:	54   Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSCN2701.jpg
Прегледа:	123.3 Килобайти
Размер:	221
ID:	55   Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSCN2708.jpg
Прегледа:	91.5 Килобайти
Размер:	211
ID:	57  

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо играя оригинални игри?
    От sky_knight в раздел Конкурс с награди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-2008, 12:22
  2. Защо играя оригинални игри?
    От krasimir93 в раздел Конкурс с награди
    Последно: 20-05-2008, 14:08
  3. Защо играя оригинални игри?
    От FIXER в раздел Конкурс с награди