Защо Metal gear solid?

Не мога с ръка на сърцето да кажа, че съм от истинските верни до гроб почитатели на серията Metal gear solid, но със сигурност имам някои невероятни спомени свързани с нея.

Годината е... абе преди доста време беше. Конзолата е playstation 1. Играта Metal gear solid.

Двамата с баща ми стоим пред телевизора и се мъчим да минем още първото ниво, прокрадвайки се между гардовете, търсейки път до проклетия асаньор без да ни забележат противниците.
След няколко часа, болки в пръстите от здравото държене на джойстика и десетки тежки опити - успяхме. Естествено, само за да разберем, че това е било нищожна частица от преживяването наречено Metal gear solid.
В трудноста на играта, за мен се крие истинския чар на това заглавие. Знаейки че ако направиш дори само едно фатално движение и си "аут" те кара да затаиш дъх докато героя ти се крие на сантиметри от преминаващия патрул или заличава уликите от присъствието си, докато на картата долу се вижда приближаващия противник.
Ето тези безценни моменти, предоставени от поредицата са нещото, което за мен крие отговорът на въпроса "Защо Metal gear solid?".
Защото искам отново да си припомня тези времена!