Показани резултати 1 до 7 от 7

Тема: Добавяне на RAM памет

От
    Варна,също и в Петрич
    Точки Опит
    1,743
    Level
    35
    Gamer IDs

Steam ID: scalerbg Wii Code: 2350 0163 3517 0498

Добавяне на RAM памет

Здравейте,
    Тъй като гледам идващите големи заглавия изглеждат доста добре, реших че ще трябва лек ъпгрейд на старата госпожа. Като говоря специално за RAM-та(за другите компоненти, някой друг път.) и тъй като много-много не му разбирам аз, реших да се допитам до по "всевиждащи" от мене. Идеята ми е от тези 6 GB,които имам, да добавя още два-три.И както казах по-горе, "тази(хардуерната) част" не е моята сила и се притеснявам да не закупя грешната оперативка и да не ми брикне нещо приятелката.
    Та, да започна направо:
    1. Как да видя каква/колко(не съм сигурен...) ми е RAM-та DDR2 или DDR3 и ще бъде ли проблем ако имам и от двете?
    2. Проблем ли е ако са от различни фирми?(Да кажем че това което имам е на "Kingston" примерно, а новата плоча ми е на Лигнстън.)
    Емии, това е от мене. Благодаря предварително. :)

П.П. Ако ще ме питате на каква фирма ми е плочата/са ми плочите, не мога да ви отговоря. Както виждате даже незнам с колко плочи съм...:(

2. По подразбиране Отг: Добавяне на RAM памет

Най-лесният начин е да отвориш компютъра и да извадиш рамта да видиш какъв тип е DDR3 или DDR2
    Няма как да имаш и двата вида разбира се.
    Фирмата не мисля, че е проблем дори и да са ти различни, но препоръчително е да са еднакви.
    Другият начин е да видиш чрез програмата Everest там показва цялата спецификация на комютъра.
    Също така трябва да знаеш и до какъв капацитет рам поддържа дъното ти и каква честота.

Спечелени турнири: 13

От
    София
    Години
    37
    Точки Опит
    38,659
    Level
    99
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

PSN ID: Pijo55555

По подразбиране Отг: Добавяне на RAM памет

Програмата еверест всъщност от доста години се нарича aida 64, но си прав - чрез нея може да се видят всички подробности за системата. Най-добре, ако искаш помощ, постни един скрийншот от въпросната програма.
    „Времето е наркотик, много от него убива.“
    „Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“

Цитат Написано от pravilnika Виж мнението
    1. Как да видя каква/колко(не съм сигурен...) ми е RAM-та DDR2 или DDR3 и ще бъде ли проблем ако имам и от двете?
    2. Проблем ли е ако са от различни фирми?(Да кажем че това което имам е на "Kingston" примерно, а новата плоча ми е на Лигнстън.)(
    1. С програма през уин /или по дос или като я свалиш физически от дъното - горе са ти казали как. И да ще бъде проблем /говорим в случая да имаш дъно със слотове и за 2та вида).
    2. Желателно е да са еднакви и като обем, модел и марка. Иначе често има проблеми с НЕ съвместимост.

От
    Варна
    Години
    39
    Точки Опит
    11,767
    Level
    84
    Блог статии
    1
    Gamer IDs

Gamertag: terziev81 PSN ID: vanko_terziev

Ако не разбираш особено, единственото за което има смисъл да си отвориш машината е, за да видиш колко свободни слота за RAM памет имаш. Или, ако нямаш свободни слотове, поне ще видиш коя плочка RAM да замениш. Казваш, че в момента си с 6GB DDR, което означава, че имаш една плочка от 4GB и една от 2 GB. Ако нямаш свободни слотове на дъното, ясно е че ще заменяш дву гигабайтовата плочка.

За това, каква марка ще избереш, почти няма значение, освен ако паметите не са някакви със специално подбирани тайминги (cas latency). Ако са такива, напиши си модела на дънната платка и на рамта.

Ако са стандартни памети, единствено има значение шината и честотата на която работят. Пусни си една от горепосочените (аида64 например), и виж с DDR колко си, и каква е честотата (например 1066 или 1333 или 1600). Това спазвай да е еднакво.

Ще направя едно малко отклонение:
    Забелязал съм, че в много фирми за компютри асемблират машини с неподходящи дъна и памети. Например дъното държи максимум до 1333, но паметите са на 1600 MHz. Или пък обратното - дъното може да поддържа и до 2100 Mhz честота на слота, ама му сложили 1333 рам. Дали поради незнание, дали поради неналичие на плочки, дали заради бюджетни изисквания...

Надявам се, че не съм объркал/затруднил автора на темата.
    Шутове за всички шутове.
    turbopunkfolkwellness

От
    Варна,също и в Петрич
    Точки Опит
    1,743
    Level
    35
    Gamer IDs

Steam ID: scalerbg Wii Code: 2350 0163 3517 0498

Значи, това което виждам е, че имам четири слота,три от които заети. Което ме навежда на мисълта че имам три плочки от по 2 GB. Което мисля не е проблем, за жалост имам такъв с Aida-та, защото немога да намеря къде пише нa каква честотност са.

Прикачени изображения Прикачени изображения  

Точки Опит
    3,093
    Level
    48

По подразбиране See The Newest Items Here

For those who asked about best cool gifts to check out, visit top blog on top of these most awesome items go to great shop not to mention these most top rated items goto best store not to mention these highest rated products find url. Also, don't forget to try go to best url, not to mention these highest rated stuff discover top shop not to mention these best products goto great website, on top of this visit this site and don't forget these most top rated gifts go to website. Finally, check out Peruse The Most Awesome Gifts Online 2fefdde here.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. RAM памет
    От lpsoldier в раздел Хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-2014, 18:26
  2. RAM памет
    От thenik409 в раздел Хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-2014, 22:57
  3. <Продавам> Карта памет за ПСП 8гб.
    От prankmaster в раздел Периферия и аксесоари
    Отговори: 11