Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Разкажи ни любимия си спомен
1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 16

Тема: Разкажи ни любимия си спомен

По подразбиране Разкажи ни любимия си спомен

Фирма Пулсар е на пазара вече повече от четвърт век и ние със сигурност имаме множество емблематични спомени, свързани с работата си тук. Сега обаче искаме да научим твоите. Кой е най-яркият ти спомен като наш приятел и клиент? Първата игра, която си купи? Форумна среща, на която срещна нови приятели? Разгорещена дискусия с други геймъри в наш магазин за това дали Call of Duty или Battlefield е по-добрият шуутър? Нещо толкова забавно, че ни е бедна фантазията?

Сподели този ярък спомен в тази тема, а ние ще изберем най-свежите отговори и ще възнаградим авторите им. Авторът на най-доброто попадение ще получи ваучер за пазаруване в Pulsar Games на стойност 50 лева, а подгласниците ще получат оригинален гейминг мърчандайс!

Натиснете изображението за увеличение

Име:	Forum-Pic.jpg
Прегледа:	107
Размер:	55.1 Килобайти
ID:	20117

От
    Петрич
    Точки Опит
    11,958
    Level
    85
    Gamer IDs

PSN ID: Spewni

По подразбиране Отг: Разкажи ни любимия си спомен

Ако не ме лъжат спомените, първият ви магазин в цялата страна беше в София. Спомням си го като едно гаражче, пред което викахме и една лелка идваше да отвори, за да си купим игри с бра'чеда. Нещо такова ми е останало в главата. Ако можем да се допитаме до някой, който има по-добри спомени ще съм много благодарен.

От
    Добрич
    Точки Опит
    36
    Level
    1

Здравейте , сега ще ви разкажа моят любим спомен , случи се по Коледа 2014 година. Тогава страшно много исках една игра колекционерско издание ....търсихме и търсихме и за малко да я поръчаме от amazon, но попаднах във вашия сайт. Видях , че и вие я имате и веднага направих своята първа , но никога последна поръчка ..направихте Коледата ми Приказна с мечтания подарък ...аз ще продължавам да си поръчвам от вас ... защото сте коректни ....Благодаря , Ви Пулсар , че радвате всички !!!
    Надявам се да продължите да радвате вашите фенове !!!

..............................
    Случи се наскоро , поръчах си една игра и нали си чама доставчика и понеже много се вълнувах и със слизането да взема поръчка бутнах човека с пратката ...изтърва колета , но добре , че беше добре опакован .....
    Иначе горко му :)
    Последна редакция от Мартин Стоянов ; 22-01-2016 в 18:18

От
    Raccoon City
    Години
    33
    Точки Опит
    28,189
    Level
    97
    Gamer IDs

PSN ID: NeoRage-X XFIRE ID: NeoRageX Steam ID: NeoRageXX

Ако не ме лъже паметта годината бе 97-98.
    Вървя по заснежените улици, силно развълнуван съм и подскачам на всяка 3-та крачка в ръка стиснал паричките от коледа. Баща ми гордо ме води до единственият ( тогава ) магазин за игри мисля, че е на Екзарх но тук спомените ми бледнеят.
    Имахме точна цел, тя бе Riven: The Sequel to MYST. Не виждана за годините си графика, приказност и най-вече за мен куестово изживяване
    За мое голямо щастие с влизането и един усмихнат чичак ни попита какво търсим. И играта сякаш седеше на пиедестал точно пред мен.
    След кратък опит да ни откаже, тъй като играта била сложна и не била за моята възрастова група,
    си тръгнахме с огромна кутия с няколко десетки листчета в нея с демо-та и сет от 5 диска съдържащи самата игра ( тук ще сложа снимки и на двете но ще е в по-късните часове ).
    Пазя всичко от нея именно заради огромната сантиментална стойност за мен.
    Времето от магазина до пускането на играта ми се стори цяла вечност.
    Тъжното е, че толкова години по-късно това усещане за радост и превъзбуденост от игра го няма.
    От тогава до сега, някак си свързвам коледните празници и цялото усещане с игрички и с Пулсар.
    Последна редакция от NeoRage-X ; 29-01-2016 в 14:49

Точки Опит
    46
    Level
    1

Първата игра, която си купих беше Half-life още преди много години, когато имаше много малко магазини Pulsar в страната. По това време още имаше списания PC Mania и от там разбрах за магазините. След като купих играта следват безброй часове забава благодарение на вас. Сега след като наскоро си закупих и Diablo 3 RoS на страхотна цена, продължавам да геймя с най-голямо удоволствие!

Години
    21
    Точки Опит
    56
    Level
    1
    Gamer IDs

Steam ID: nikires

Всеки път когато някой спомене Pulsar се сещам за една интересна случка в магазина в the mall. С една приятелка минахме от там за да си взема батълчеста на уоу. Докато плащахме тя ми посочи един рафт, точно зад мъжа на касата, на който бяха наредени неща на heroes of the storm. Бях играл играта, дори се насилих да и дам още време с идеята, че ще ми хареса след като навлезна повече в нея, но така и не се случи. Погледнах към нея, вдигнах вежда и казах, че и да ми плащат няма как да се навия да играя играта. В този момент мъжът срещу мен се изправи и в очите му видях как сякаш е готов да ме разкъса. Последва 20 минутен спор между 2 тотални нърда. Личеше си че човекът имаше представа от това какво говори, но не смятах да отстъпвам с всичките си часове пропиляни в играене на моби :D. Целият разговор протече точно както би протекъл в някой форум - коя моба е по-добра ДотА или ХотС, където всеки говори, но никой не слуша. По едно време забелязах как приятелката ми, на която бях казал, че отиваме до пулсар просто да взема 1 нещо и тръгваме, гледа на кръв и ако се бях застоял там още някоя минута най-вероятно животът ми щеше да бъде в опасност, но вече беше късно за отстъпление. Продължихме да спорим с продавача, докато най-накрая просто не ме извлякоха на сила от магазина. До ден днешен всеки път като минавам от там ми става смешно.

От
    София
    Години
    32
    Точки Опит
    8,190
    Level
    75
    Gamer IDs

PSN ID: GoranSlavov

Хах обхвана ме носталгия като прочетох темата ви :) Често казано не знам точно от кога съм ви клиент защото докато стигна до Playstation конзолите , минах през известните като "Терминатор" и в последствие "Sega" ,като игри са ми взимани от къде ли не и не знам дали са взимани от ваши магазини.
    Доколкото помня първият ви магазин беше на улица Сердика и в последствие се премести на Екзарх Йосиф.Интересното е че докато магазинът беше на ул.Сердика , успях да го видя само веднъж и то затворен,а още по-голямата мъка беше ,че бяхме отишли за да ми се купи подарък..... :D
    Но със сигурност един от най-значителните ми спомени е свързан точно с този магазин на Екзарх Йосиф. Посетих магазина със родителите ми и се чувствах като малко дете в Дисниленд, но само гледайки и мечтаейки да мога да имам някоя такава конзола (Playstation). Няколко дни по-късно майка ми ми каза ,че ще ми вземат Playstation и аз обезумях от щастие. Обаче се случи така ,че тази радостна новина ми беше съобщена в събота сутрин ,а баща ми беше на работа до обяд , а магазинът работеше до обяд в събота и разбира се - неделя = почивен ден...... Това бяха най-дългите часове в животът ми , цялата събота , цялата неделя и целият понеделник докато баща ми приключи работа и докато стигнем до магазина. Помня ,че конзолата ми беше с 4-5 игри - Хари Потър , Gran Turismo 2 , Medievil 2 ,Spyro 2(ако не се лъжа) и C-12 и по-интересното беше ,че бях склонен да се откажа и от петте за да си взема Фифа (за щастие просто ми я взеха в последствие).
    Хората в магазина бяха чудесни и станахме приятели и години наред беше удоволствие да се срещам със тях (и да пазарувам когато имах възможност). Доколкото знам магазинът се премести отново и не съм посещавал новата дестинация и нямам представа дали някой от тези хора работи още там или някъде във вашата фирма,но бих се зарадвал ако се срещнем отново :) Имам още спомени,но вие питахте за първия ,а и ще стане много дълъг роман ,а като гледам само един спомен зае доста място :D

Спечелени турнири: 4

От
    Пловдив, Готам Сити
    Години
    26
    Точки Опит
    23,550
    Level
    95
    Блог статии
    9
    Gamer IDs

Gamertag: MachRider93 Steam ID: MachRider93 Wii Code: 8489 9689 7333 5455

Първият му спомен от Пулсар е още от ранна детска възраст. Но не беше при посещение на магазин или при купуване на игра... а при разглеждане на комикс :) Списание "Пиф" беше едно от любимите ми четива като малък и в много от броевете имаше голяма цветна реклама на SEGA - Соник и Опашатко, рамо до рамо, обградени от обложките на няколко други заглавия. И с малко по-дребен шрифт - телефон и адрес на "Пулсар".

Натиснете изображението за увеличение

Име:	DSC01046.jpg
Прегледа:	83
Размер:	54.6 Килобайти
ID:	20123

По онова време, аз самият все още нямах никаква конзола, макар често да се наслаждавах на видео-игри в домовете на приятели. С интерес обаче обикалях из магазините за игри, включително и тези на Пулсар - най-малкото, беше безкрайно щастие да се сдобия с джобни календарчета със Соник (едно от които и до ден днешен краси един от касетниците, в които съхранявам стари игри). Да не говорим за бурните ми емоции, когато една от първите ми компютърни игри - "The Adventures of Batman & Robin - CD-Rom Movie Book" ми беше купена от ваш магазин.

Всяко посещение на магазин на Пулсар си беше изживяване! Не омръзваше да разглеждам обложките на игрите седмица след седмица. От време на време дори се сдобивах с някоя. Рядко, но ги имаше тези случаи :)
    Отделно, че гледах всяко излъчване на предаването "Здравей!" по БНТ и винаги ми беше интересно не само да чуя за някоя нова игра, сайт и тн, но и в коя игра ще се надпреварват младежите накрая и каква награда от Пулсар ще избере победителя. Често ми се случваше да критикувам избора им, но това вече си е въпрос на предпочитания :)

Спомням си също как дълго време копнеех да си купя една много скъпа за мен игра от детството - "Full Throttle" на Lucasarts. Тогава обаче все още не работех и не можех току-така да си купувам игри. Но пък дойдоха коледни намаления и с най-широката усмивка отидох до Пулсар-а и си купих не само "Full Throttle", но и "Sam & Max Hit the Road". А изненадата като открих PC версиите на някои класически Соник игри беше също голяма!

Друга приятна изненада, донякъде от Пулсар, дойде преди няколко години - вече от известно време събирах ретро игри по-сериозно и останах без думи, когато открих "Megaman: The Wily Wars" - едно от най-редките заглавия за Sega Mega Drive. Мислех да почистя дискетата и да махна всякакви следи оставени от предишния собственик... докато не видях, че на гърба на дискетата има лепенка "Distributed by Pulsar, Security Label". Та до известна степен, на Пулсар точно съм длъжник за едно от съкровищата в колекцията ми.

Магазините на Пулсар с годините се превърнаха и в място за прекарване на времето с приятели. Дружките се събирахме, подбирахме с интерес заглавия, които да добавим в колекциите си, обсъждахме помежду си и с продавачите (известни понякога като ПОП - Пича от Пулсара) с часове. Случвало се е дори магазинът да затвори малко по-късно, защото сме се залисали в разговора. Те не бяха просто там да ни продадат игрите, а да споделят хобито с нас. В последствие, споделянето продължи и онлайн :)

И ето това е за мен Пулсар, в крайна сметка - безкраен спътник в света на игрите, още от детство, до днес, а надявам се - и за в бъдеще.
    Последна редакция от Mach Rider ; 02-02-2016 в 17:40
    "In the year 2112, Earth has been invaded by Evil Forces. Journey to neighbouring sectors, searching for survivors. You are Mach Rider!!"
    Контрол на управлението включен! Първа фаза на двубоя!

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    34
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

Хайде и аз д се включа....

ааакхъм... та....

истории свързани с Пулсар имам доста, но ще се спра на най-интересните (според мен поне) такива.

Като малчуган ходенето до магазин за игри беше цял празник. първо ходех до магазин на Пулсар и след това за сандвич от Кенар... билиив ит ор нот това беше доста престижно.

Та вътре в малкия магазин на Екзарх Йосиф имаше двама.. Ангел и Дани... Ангел беше готиния... показваше ако искам нещо да видя въпреки, че му е много ясно, че няма да купувам нищо... къде един дребен ще извади пари за игри :)
    Дани беше абсолютната гад и моят Main Villain :) винаги се държеше много троснато и поведението му ме караше да излизам от магазина... та човека сигурно е пич де, но тогава представите ми са били различни.

Само чаках да събера някой лев и да ходя да си купя някоя игра (тогава за сега-та, после и за другите конзоли).

За да си взема оригинален джойстик с 6 бутона за сега-та... хм... малко back story... нашите ми бяха дали за някакъв празник едно злато... та това е back story-to :D
    Понеже нямах 18 години ( то и 13-14 нямах ама хайде :D ) бях викнал един циганин от улицата да ходим да го заложим това злато и да си взема джойстика... е той ме измами ( ама разбира се ) и ми даде доста малко пари, но за джойстик стигнаха. Спомням си още цената от 36000 лева. този джойстик и до ден днешен работи :) та с две думи да са живи и здрави родителите... (мойте още не знаят за това злато)... в този ред на мисли
    - Мамо, ако четеш тези редове... приеми го като инвестиция в кариерата ми.

Друга интересна история беше как продавах домашна ракия на пияниците в квартала за да си купя Super men за сега-та ... сори тате ама ... имах си кауза :D

друг интересен момент беше когато излезе ПС2... баща ми точно беше починал и разбира се парите не стигаха.... те кога ли са стигали.
    та ровех аз из разни чекмеджета ( незнайно защо ) и намерих спестовната ми книжка при което се започна едно страхотно мрънкане на майка ми да ходим да ги изтеглим и да си купя ПС2. Тя не беше много навита, но под натиск на мрънкането клекна.
    Тогава също нямах 18 години и трябваше да ходим до общини, банки и тн., глупости... взехме парите и хайде към Пулсар... нека подчертая, че това се случва в 5 и 40 а магазина затваря в 6. тичам аз към магазина..доволен.. 6 без 5 е. Виждам въпросният Дани и викам сега ще го закопая тоя с тази покупка.
    Цитирам:

- Има ли Playstation 2
    - Има
    - Искам да си купя
    - Има ама няма

:( :( :( :( :(

утре можело да си взема... сега толко късно нямало...
    полудях...

добре, че там имаше един възрастен човек.. ( все още не знам как се казваше ) и каза:

- Добре, виж го сега детето... дай да му намерим един Playstation от някъде.
    Тогава Ангел донесе една конзола, оправихме документите, платих и бях най-доволния :)
    Полсе благодаерние на този Playstation се случиха други неща от който имах дивиденти, кариера и тн, но това е тема на друг разговор.

Разбира се правил съм и други глупости и малоумщини за да се докопам до някоя и друга игра, но за тези се сещам в момента..

Пулсар винаги е било едно място от което закупувайки игра се връщам в детството и си спомням за малките или големи глупости който съм правел за да купя някоя игра...

това не са само игри.... това са спомени... при това хубави :)

Ако се замисля и върна времето назад пак бих направил същите неща....
    Благодаря на семейството ми, че ме търпи, а на баща ми поднасям едно извиниение относно ракията... все пак тези неща са важни :)

поздрави на всички
    ....... and yes..... there will be Blood.......

Потопихме се в спомени от 26 годишната история на Пулсар и най-откровено можем да заявим, че нещо в сърцата ни наистина трепна, осъзнавайки факта, че гейминг сцената в милата ни родина, за чието развитие се борим повече от четвърт век, наистина е променил живота на някои от вас.

Името (или по-скоро ник неймът) на категоричния победител в нашата надпревара, който получава ваучер за пазаруване в Pulsar Games на стойност 50 лева е Mach Rider. В крайна сметка обаче се трогнахме толкова много от участията ви, че всички, писали в тази тема, са победители и всеки от вас ще получи като подарък от нас шалче на Pro Evolution Soccer 2016 и фенерче от Metal Gear Solid V: The Phantom Pain!

Свържете се с нас на лично съобщение във форума, за да уточним как предпочитате да си получите наградите. Благодарим ви за участието и до нови игри!

Прикачени изображения Прикачени изображения Натиснете изображението за увеличение

Име:	Forum-Winner.jpg
Прегледа:	41.4 Килобайти
Размер:	68
ID:	20151  

1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •