Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Това,което погубва душата,ме кара да мечтая..

1. По подразбиране Това,което погубва душата,ме кара да мечтая..

Специални благодарности на Nightwish, която успя да съхрани тона, чувствата и емоциите, вложени в разказа с един брилянтен превод от английски на оригиналната история. Благодаря !

* * *

Магичните пясъчни ветрове започнаха своето пътешествие преди хиляди години, когато нито човек, нито звяр бе познал този забравен и изоставен свят. Велики войни загиваха в царството на сенките, докато не остана нито един достоен да предизвика онуй, що наричаха съдба. Векове наред могъщи герои се биеха по тези поразени от чумата земи, напоени с алена кръв и страховити спомени, в търсене на слава и почести, само за да бъдат мечтите им заличени от смърт и ужас. Много мечове бяха звънтяли при удара си в разяждащите се сега, почернели доспехи, и много щитове се бяха изправяли срещу легендарните войни-привидения. Мнозина се провалиха в опитите да постигнат заветната цел, разпалваща огъня в очите и страстта в душата... "Свобода!" – шептеше призрачният вятър... Свобода, която никога нямаше да бъде изживяна...

Ледената прегръдка на зимата смразяваше тялото ми, докато с мъка крачех из безкрайните снежни преспи. Мъртвите поля, попарени с кръв, следваха разрушените ледени проходи през древните планини – вечните пазители на небето и земята, неуморими, прозорливи, благоразумни и смъртоносни. Разказват, че тук самият Илидън бе поел първата си глътка въздух, и именно в тези земи ордите на Сенките поразяваха всеки, дръзнал да се изправи срещу техните мечове и магии. "Мнозина се простиха с живота си, докато диреха мъдрост и просветление в този свят" – казваше баща ми, -"Това е единственото място, където няма да ги намериш, сине. Свирепи са законите в този прокълнат край, чийто тайни се пазят от безпощадни, непреклонни създания. Онзи, който непредпазливо стъпи в тяхното царство, ще бъде убит без милост, без чест."

Това бяха неговите последни думи на този забравен от Бога свят - предупреждение, с което знаех, че няма да се съобразя. Сега те измъчваха мислите ми, блъскаха се в стените на лабиринта, от който така и не намерих изход. Сега е твърде късно да ги премислям отново, твърде късно за връщане назад.

Неясен силует разкъса хоризонта... Тя знаеше, че идвам.

Цялата тъмнина на този проклет свят не можеше да се пребори със светлината от една единствена свещица. Никога огън не е горял така силно, както запламтя моето сърце щом видях очите й.. Гласът й вля сили в душата ми като вълшебна мелодия, извисила се към необятните мрачни небеса... устните, които никога не вкусих... любовта, която никога не изпитах..

Лежах безсилен и безнадежден на земята, докато гледах как тя потъва в нощта, сливайки се с горските сенки... Как отлита като птица, копнееща за последен път да почувства целувката на вятъра в копринените си криле...

Любовта ни изчезна завинаги, пропита с омраза, гняв и кръв... Пареща алена кръв, стичаща се от моята гръд, изгаряща като въглен...

Тя не ме чу... Не ме чу...
    Последна редакция от hettllo ; 06-11-2008 в 14:19

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. какво значи това
    От Sparky в раздел PlayStation
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-2008, 23:15
  2. Ще мога ли да си свърза това нещо?
    От chocho07 в раздел PlayStation Portable (PSP) / PlayStation VITA
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-2008, 12:10
  3. Дразни ли ви това?
    От fabric в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки
    Отговори: 3