Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Street Fighter - вчера и днес....
Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Street Fighter - вчера и днес....

По подразбиране Street Fighter - вчера и днес....

"Една легенда се завръща, какво ви привлече преди и какво би ви накарало да се включите в битката сега"

На някои да му е познат този мигащ надпис?Преди известно време имаше едни такива симпатични зали в който нямаше компютри и не плащаш за време.И дойде ден в който самия аз стъпих в такава една...Единствения ми опит дотогава бях добил от "Правец" а погледа който хвърлих към високата кутия от талашит и пластмаса определено не беше такъв.
    Реших да я проверя лично,нямаше обаче нито надписи,нито нищо...Гола една такава,черна на цвят и всичко което разполагаше бе:евтин монитор(монитор?Това ли трябва да употребя?По скоро приличаше на екран взет на заем от старо и дребно "Велико Търново"),две тонколони и хоп нещо интересно на вид.Малка червена ръчка и 2 бутона.
    На екрана подскачаха 2 фигури който яко си разменяха кютек.Реших да се пробвам,след като изнудих баща си успях да се снабдя с правото да играя на черното голямо чудо,взех жетона който ми дадоха и го пъхнах мъжки.Чу се приятен звук и екрана премигна...
    Тогава започна моята първа битка в света на Street Fighter.Чувството да хвърлиш на някой рекетьорски побои беше приятно и особено задоволитено,когато го направиш със стил.За съжаление аркадната машина там беше сложена да отбива номера.Имаше само 2 бутона!!!А във вселената на SF това означаваше сигурна и евтина смърт и въпреки всичко имаше хора който я врътваха само с тези два бутона.
    Както и да е аз се хвърлих в търсене на по кадърна аркадна машина и намерих такава,вече с 6 бутона:3 за крака и 3 за ръце...не че знаех всичко тогава де,пък и в началото си използвах 2 бутона,но това са детайли.
    Тогава доиде и сладкото чувство да гладуваш сутрин за да можете заедно с компанията да си хвърлите един задружен и пълен с емоция кютек.Леле беше толкова забавно...2 часа безспирен бой и караница кой да е следващ......
    Лошото беше че все някоа парите свършват,джоба остава празен,а без пари жетони няма.Тогава идва ред на фантазията и хоп на поляната продължава кютека хвърляйки въображаеми "Алюген"(кой да зне тогава че е Hadou-Ken).Победите бяха нещо относително там тъй като след твърд Шорйюкен идва момента в който казваш:"Сега вече не можеш да станеш!" докато другия си се изправя и на въпроса ти "Защо?" идва отговора "Защото ме пропусна и сега идва момента да използвам насъбраните сили!!" просто ентусиязма за тези събрани сили беше подхранен от "Старком" или "Капитан Планета"....Въпреки че всеки обожаваше "Милион и едно желания" нашия интерес се въпламеняваше от идеята да си хвърлим "Милион и един туката"...И следва молбата за пара,а оттам на аркадната машина....
    Детсвото ми е преминало с много приятни спомени,но определно Street Fighter 2 е един от голямите и приятни спомени.
    Мина се време заети тогава с ученето(което все още се практикуваше) зарязахме за малко SF2...пък и на някой им беше омръзнал.Всичко това се промени когато с гръм и трясък се приземи Street Fighter Alpha и тогава рекетьрския фест продължи...Този път се седеше от сутрин до вечер и не беше нещо невиждано или необичайно бабата да тича с две филии пропити с оливие(олио) и чубрица..слава богу аз можех да се владея...поне да се прибирам да ям де.Но не SF треската беше дотолкова голяма,че лятото си намерихме работа:събирахме липа която изкупуват а събраните пари-ще си купим аркадна машина със Street Fighter!!!...Само че не знаехме откъде и колко ще струва и ентусиязма се стопи,за съжаление много бързо...Обезпечалени и натъжени с приятелите ми решихме да удваим мъката с още кютек...За седмица приходите си отидоха...Ама пак беше яко де...
    После излезнаха Alpha2 & 3 и просто....Започна всеки да го влечат прекалено много неща...Макар в началото се събирахме все още за аркаден кютек...Самия аз обаче не спрях да я играя и напуснах аркадните зали в момента който емулирах легендарните игри на PC-то си.И така,лека полека тези зали изчезнаха.Дойдоха компютърните зали но и те изчезнаха.
    Днес все още не спирам да играя SF и смятам да изпълня мечтата си някой ден да си купя тази легендарна аркадна машина,100% тогава ще се млатим пак,защото ще събера същите хора с който мечтаехме като малки за това.
    И все пак като се замисля нещо липсва в цялата тази работа....
    Дойде момента в който Street Fighter IV ще пребъде и момента в който хора ще го притежават и ще си играят на него когато им скимне....
    Обаче беше забавно...скатаваш пари..ходиш междучасията да играеш.Ключовото чувство тук е че тогава не всеки момент можех да се радвам на SF,а само когато е възможно било то заради приходи или наказание,или защото не може...Просто защото имаше онези сладки причини,който ограничаваха всеки от нас и желанието да играем беше защото ни харесваше и ни беше супер яко като го получим накрая.Все едно сме го заслужили,било то с шестицата по География,или с някоя добре свършена работа,или защото беше празник,или свършваше учебната година.Ние предусещахме тези моменти и с бяг се втурвахме към аркадните машини.
    Съмнявам се че от днешното поколение някой ще изпита тази сладост,съдя най-вече по малкия си брат.
    Но факта е просто безспорен:и преди,и сега Street Fighter си остава легенда и тази нова част доказва че все още има хора,не геймъри а хора,желаещи да пробват от носталгичната сладост да се пребият задружно.Ще има хора който ще протестират за играта,че е странна и че не могат да и свикнат на някои работи...просто те не са играли преди и не знаят нито са усетили "чувството" :lol:.Още сега виждам някои работи в четворката който препращат спомени към старото време когато се кефехме на SF2,не че сега няма фенове но...трудно би станало някокой от подрастващите да се кефи с връстниците си на тази игра..не ги обвинявам сега това е тяхното време,време на Crysis и Gears of War.Въпреки всичко съм сигурен че ще има още много нови фенове и Street Fighter IV се старае това да направи,докато бойния дух все още живее и файтинг игрите ще са още на мода!Лично за мен няма нужда да ме привлича каквото и да е било,то ме привлече още тогава и нокога не ме е пускало,само това ми е предостатъчно за да ме подтикне да играя Street Fighter IV.За новодошлите в Street Fighter мога само да кажа:

Good game,peace out V !!

Последна редакция от 9Y0 ; 19-02-2009 в 20:58

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Дискусия> Super / Street Fighter IV
    От Tool в раздел PlayStation
    Отговори: 1519
    Последно: 02-11-2016, 19:55
  2. Street Fighter 4 fan art
    От bane в раздел Конкурс - Street Fighter
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-2009, 17:21
  3. Street Fighter 4
    От NoFear в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-2009, 13:21
  4. Street Fighter
    От hell^god в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-2008, 12:04
  5. Street Fighter 4
    От Stoqn в раздел Обща за игрите
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-2008, 11:34

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си