Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Street Fighter Forever
Показани резултати 1 до 1 от 1

Тема: Street Fighter Forever

Спечелени турнири: 1

От
    Бахри мудун
    Години
    35
    Gamer IDs

Gamertag: Henshiro666 PSN ID: Hensh_BG Steam ID: Henshiro666 Wii Code: 0264 8038 3988 4844

По подразбиране Street Fighter Forever

Такааа. ето, че и моят ред дойде :)
    Чудех се как да започна темата и да изкажа мнението си. Реших да не слагам картинки и тн. защото играта едва ли може да се опише със помоща им. Може би само една ....Shoryuken :twisted:

Всичко започна когато си профуквах парите за закуска във една аркадна зала ( ех времена ) на Кадилаци и Динозаври. До мен седеше някакъв "батко" и нещо се нервеше. Под звуците от натискащи се копчета се чуваше и звук от самата игра. Както знаете на времето звуците на аркадните машини бяха доста намалени, но се чуваше само това "Shoryuken".
    Слухът ми се изостри и ми стана интересно. След като си изгубих кредитите реших вече да видя за какво става на въпрос и погледнах във екрана. Беше доста трудно защото бях нисък а хората наредени около машината бяха доста. За разлика от сега тогава бях нисък и слабичък :swoon:

Та повдигам се на пръсти и гледам едни човечета подскачат из екрана
    На пръв поглед нищо особено, но когато целият екран се разкри пред мен видях един боец със червен екип и вдигната ръка.
    Да, това беше Кен.
    Играещият беше загубил и нещо се ядосваше, но аз продължавах да гледам във екрана надписа "Continue".
    Мина около минута и реших да си купя още един жетон. До като го взимах от шефчето ( така викаха на хората дето продаваха жетони ) пред мен се нареди друг човек. Застанах зад него и започнах да го гледам как играе до като стисках жетончето във ръката си от зад.
    По едно време някои ми взе жетончето :( аз се обърнах и видях някакъв по-голям от мен който се запъти към "Punisher".
    Отидох да се оплача на "шефчето", но той каза, че не може нищо да направи. След опит да говоря със баткото който ми взе жетончето той каза, че ще ме нарита и аз си тъгнах разочарован.
    Не съм спал тази вечер а въпросният звук "Shoryuken" и червения герой бяха във главата ми. Само да вметна, че на времето когато играех "Double Dragon" човечетата бяха червения и синия а не Billy и Jimmy :)

Та на другия ден, отивам аз, отново гладен ама на кой му пука, нали ще играя :)
    На машината нямаше никой. Пускам си жетончето и си избирам Ken 8-)
    До като разбера какво да правя и Blanka (зеления ) ме ступа.
    Единственото нещо което исках е да чуя заветният звук.
    Повъртях се, изчаках малко някой да почне да играе за да разбера как се прави този удар.
    Дойде някакъв батко и за късмет си пусна точно Кен :)
    За щастие той правеше само това :twisted:
    Попитах го как се прави а той ми каза " Малък, напред, надолу, напред и ръка.
    Толко се радвах като разбрах това и разбира се си пуснах следващият жетон :oops:
    Не можех да се нарадвам нищо, че ме чупеха от бой.
    Мина се време, аз продължавах да ходя там... играех стабилно.
    Почнах да превъртам играта.. попивах като губа всички удари и някой тънкости на аркадната версия до като не дойде момента да ми подарят за един рожден ден Sega Mega Drive 2.
    Радост голяма беше. Соник до дупка... седял съм и съм се радвал.
    Един съсед имаше братовчед във Германия и той му пращаше игри.
    Отидох до тях един път и какво да виде... Пратили са му Street Fighter 2.
    Той каза, че му е тъпа, но като разбра, че аз я искам почна да я играе.
    Баба му си падаше малко гад и не пускаше почти никой във тях.
    За щастие научих каква е работата и взимах от баща ми цигари и ги носех на старицата за да ме пусне да играя във тях. Страшни времена бяха.
    Най-накрая след сигурно един стек цигари го навих да ми размени играта. Дадох Sonic, streets of Rage i Phantasy star 2.
    Доста солено ми излезе, но пък си струваше.
    Прибрах се във нас и започнах да цикля.
    Цикленето на тази игра мога да го сравня само със цикленето на Final Fantasy VII на времето.
    Правеха се турнири във нас, събирахме се.
    Бях толкова изперкал, че си бях направил и книга която не знам сега къде е по обясними причини.
    После намерих още едно момче със същата игра.
    Размених му я. Станаха две едни и същи. По едно време от някъде някой беше домъкнал още една...
    Та Henshiro (тогава просто малкия ) имаше 3 оригинални дискети на Street Fighter 2.
    Сърцето ми се пръскаше от кеф и не давах на никой да ги пипа :)
    баси къв съм бил гад :twisted:
    Обичам и обожавам тази игра защото малко или много тя ме е направила това което съм сега.
    Играл съм много, чупел съм падове, но това нямаше никакво значение.
    Сега вече след толкова години, някак отново съм навит да изгубя време по Street Fighter.
    Защо ли ? Ами защото това е моето детство, това са мойте спомени.
    Тази игра ми ги връща. Дава ми това което ми липсва като чувство и като усещане.
    Никога няма да забравя как Gorbachov слезна от хеликоптера и започна да играе казачок със Zangief. Никога няма да забравя момента във който за пръв път чух "Shoryuken". Никога няма да забравя момента във който след пускането на играта имаше двама бойци, единия удари другия и се чу звъчното " Тиш ".
    Това е игра която трябва да се играе. А колкото повече, толкова по-добре.
    Благодаря на Capcom за това, че още подържат легендата жива. Благодаря, че връщат спомените ми .

Нека всички си спомним какво беше и кажете бавно:

Пожелавам успех на всички участници :)
    Последна редакция от Henshiro ; 11-02-2009 в 14:15 Причина: Казах една снимка и сега я намерих :)

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Дискусия> Super / Street Fighter IV
    От Tool в раздел PlayStation
    Отговори: 1519
    Последно: 02-11-2016, 19:55
  2. Street Fighter 4
    От NoFear в раздел Въпроси, Мнения и Препоръки
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-2009, 13:21
  3. <Дискусия> Street Fighter IV
    От MyCTaKaP в раздел Обща за игрите
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-2008, 15:02
  4. Street Fighter
    От hell^god в раздел Имате ли в наличност?
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-2008, 12:04
  5. Street Fighter 4
    От Stoqn в раздел Обща за игрите
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-2008, 11:34

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си