1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 27

Тема: Коя дистрибуция на LINUX е най добра за Ps3

Години
    35

По подразбиране Коя дистрибуция на LINUX е най добра за Ps3

чудa се коя дистрибуция на LINUX да си сложа :
    Yellow Dog Linux,Gentoo Linux,Fedora или Ubuntu Linux какви са мунусите и плюсовете това пълноценен Linux или е са орязани преработки за ps3

пс:
    ако изкам да махна Linux с формат на харда от XMB-то ли е правилния начин?

Години
    40
    Точки Опит
    8,495
    Level
    76

По подразбиране

ЗДРАВЕЙ АЗ СЪМ С Yellow Dog 6 ДА ТИ КАЖА СТАВА , НО НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОНКУРИРА С ФЕДОРАТА ,НО ЗА ДА СЛОЖИШ ФЕДОРА ТРЯБВА ДА Е ФДОРА 5 АЗ ЛИЧНО ПРОБВАХ С 8,9,10 НЕ СТАВА ЗА ИНСТАЛАЦИЯ А ФЕДОРА 5 ТРУДНО СЕ НАМИРА ЗА СВАЛЯНЕ АКО НЕ ТИ ТРЯБВА ЗА НЕЩО ПО КОНКРЕТНО Yellow Dog СТАВА ИМА НЕКОИ СПЪНКИ С НЕГО АМА СЕ ОПРАВЯТ ДРУГИТЕ НЕ СЪМ ГИ ПРОБВАЛ .

От
    София, братче, центъра на ... паветата?
    Години
    41

По подразбиране

Аз съм пробвал OpenSuSE 11.0 и Yellow Dog Linux 6 и 6.1. Задните ми мисли бяха да си инсталирам и IBM-ския SDK за development на Cell BE :-) Доколкото си спомням и SuSE-то, и YDL 6.1 идват с включени development tools ... уф отплеснах се :-)
    Та накратко, на която и дистрибуция да се спреш ти трябва PPC (PowerPC) варианта. От доста време насам Линукското ядро поддържа PS3, така че всички популярни дистрибуции май са достъпни за целта. Когато избираш графична среда, избери нещо по-леко. Проблемът е с РАМ паметта, Линукса може да работи с около 256МБ. По тази причина непрекъснато swap-ва. В това отношение ми хареса Yellow Dog-a, защото идва с Enlightenment, което се справя добре и ми харесва като интерфейс.
    Друго, което ми направи впечатление е, че YDL 6.1 съпортва и WiFi опция за PS3. По-старата версия не го поддържаше, OpenSuSE-то също работиеше само с RJ-45 интерфейса (жица, брат ми :metal:)
    По въпроса за форматирането - System Settings --> Format Utility. Има няколко опции - май целия диск за ПС3, 10ГБ за Other OS и Custom.
    НАЙ-ВАЖНОТО - преди всяка манипулация BACKUP !!!! За да не загубиш акаунти, Saved Games, време и нерви.

Enjoy :-)

Години
    35

По подразбиране

Цитат Написано от cabboj Виж мнението
    ЗДРАВЕЙ АЗ СЪМ С Yellow Dog 6 ДА ТИ КАЖА СТАВА , НО НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОНКУРИРА С ФЕДОРАТА ,НО ЗА ДА СЛОЖИШ ФЕДОРА ТРЯБВА ДА Е ФДОРА 5 АЗ ЛИЧНО ПРОБВАХ С 8,9,10 НЕ СТАВА ЗА ИНСТАЛАЦИЯ А ФЕДОРА 5 ТРУДНО СЕ НАМИРА ЗА СВАЛЯНЕ АКО НЕ ТИ ТРЯБВА ЗА НЕЩО ПО КОНКРЕТНО Yellow Dog СТАВА ИМА НЕКОИ СПЪНКИ С НЕГО АМА СЕ ОПРАВЯТ ДРУГИТЕ НЕ СЪМ ГИ ПРОБВАЛ .
    защо федора 5 по новите защо не стават

От
    София, братче, центъра на ... паветата?
    Години
    41

По подразбиране

Wiki каза:
    Fedora also runs on the PlayStation 3.
    On a CECHExx PS3 with firmware 2.01, Fedora7 works on a USB external hard disk but fails to detect the internal disk, Fedora9 detects the internal disk but not the USB disk, Fedora8 will not work due to video "card" detection problems.
    PlayStation 3 installation instructions for Fedora may be found at the following location: Howto: Install Fedora 8 on a Sony PS3
    http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_f...ation_3#Fedora

Години
    35

По подразбиране

копирал съм си Saved Games друго не се сещам те акаунтите не се ли пазят в флаша

От
    Пловдив
    Години
    42
    Точки Опит
    6,185
    Level
    68
    Gamer IDs

PSN ID: matsanov

По подразбиране

аз преди време си инсталирах йелоу дог,който беше специално за пс3 и нямах никакви проблеми включително имаше и подръжка на български език,но като излезна подръжката на субтитри го махнах,защото поне според мене вече не е нужен.Ако не можеш да си го намериш пиши ще го сложа в някой публик сървър от рода на 4storring

От
    София
    Години
    30
    Точки Опит
    12,540
    Level
    86

По подразбиране

А от къде мога да си дръпна YDL 6.01? Питам, защото знам че този линукс е безплатен и е позволено да се тегли от нет-а. :wink:

От
    Пловдив
    Години
    42
    Точки Опит
    6,185
    Level
    68
    Gamer IDs

PSN ID: matsanov

По подразбиране

всъщност не е безплатен.От сайта си плащаш и ти дават линк да си го изтиглиш,а иначе подръжката и ъпдейтите са фрий.Има го в ******* изтегли си го оттам .Ако не успееш пиши ми на ЛС ще го сложа в някой от публичните сървъри от рода на 4storring.
    Последна редакция от MyCTaKaP ; 23-02-2009 в 14:10

От
    София
    Години
    30
    Точки Опит
    12,540
    Level
    86

По подразбиране

Oк, мерси много. А инсталацията трудна ли е?

1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. <Продавам> Продавам PriVileg уеб камера (май е добра :)
    От ocean_reatek в раздел Архив
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-2009, 19:14
  2. Най-добра игра?
    От fabric в раздел Обща за игрите
    Отговори: 10
    Последно: 21-01-2008, 23:55
  3. linux ps3
    От dikasoft в раздел PlayStation
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-2008, 00:15
  4. Отговори: 5