1 от 34 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 340

Тема: Цените на игрите

От
    Стара Загора/София
    Години
    27
    Точки Опит
    21,375
    Level
    94
    Gamer IDs

PSN ID: Stoencha Steam ID: Stoencha122

По подразбиране Цените на игрите

Искам да попитам как се определя кога ще намалите цената на дадена игра ? :?

По подразбиране

Намаляват цената на някоя игра най-вече когато излезе платиненото й издание,но то в повечето случаи няма книжка и други такива екстри в кутийката като нормалното,но в доста от случаите,например когата играта няма такова издане и поостарее цената й пада също. Платиненото издание на някоя игра илиза след продадена определена бройка (мисля,че беше 1 милион),а иначе примерно след 3 месеца някоя игра от 77лв може да падне на 60,а като удари една година-40-50,различни са периодите от време и цените.

По подразбиране

Stoqn,
    най-често намаляването на цените идва от главния разпространител за Европа. Това се прави с цел еднакви цени на продуктите навсякъде.
    Така цените са фиксирани и потребителите са защитени от "изпържване".

Когато дадена игра продаде определено количество бройки, пускат платинена или best of версия, с по-ниска цена.

По подразбиране

Виждам че предлагате FFXII разпространителя ли ви принуждава да я продавате на такава висока цена?
    http://uk.gamestracker.com/buy-final...prices-ps2.htm
    Тук се вижда, че нова игра в момента по магазините е около 31Лири(да има и по 41Лири, но те са 1 или 2 магазина).
    В момента цената е на лирата е: 2,83. Да кажем че играта излиза около 88лв. Доставката от Англия не мисля, че има значение но обикновено е около 2-5Лири зависи от магазина.

Защо се случва това?

П.С.: За да няма излишни заяждания/спам/флоод и т.н.: пазарувам от там където ми изнася и да купувам игри от чужбина.

По подразбиране

Цитат Написано от PureEvil
    Защо се случва това?
    1. Защото пазара в българия е стеснен до продажбата на 30-40бр от хитовите игри за PS2.
    2. Защото сме вързани с цените за евро, а не в лири.
    3. Защото такава е цената на играта, която са определили разпространителите. (при намаляне на цена или не спазване на срок и т.н. има глоби от разпространителя, която продавачите в Англия могат да си позволят да платят и рекламната им стратегия пак да е печеливша, а ние не можем.)

В много теми се обсъжда вече този въпрос. И на мен ми се иска да живея в Америка, игрите да са ми без ддс и да струват колкото един билет за кино. В България положението е толкова плачевно все още, че трябва да се радваме, че получаваме повечето заглавия на обявената дата и официална цена, вместо постоянно да мрънкаме.

Ти като искаш пазарувай от където ти е изгодно, но после не се сърди, че в България няма намаления/отстъпки и тенденция за повече "екстри".

А ти ако можеш ми обясни защо от линка, който си дал повечето сайтове не са чували за България.

По подразбиране

Не се сърдя. Просто се чудех защо е такава цената. Не съм навътре с бизнеса с игри.
    Цената в Германия варира от 30-40Евро, явно на хората не им пука че плащат глоби. Просто трудно се намират други магазини освен английските с нета ;) та дадох пример с лирите.

И не не мрънкам просто в случая разликата не е малка.
    Искам да купувам от България, но просто не става. Не само заради цената, има си и други фактори. Лично аз нямам време да обикалям по магазините да търся нещо, а онлайн търговията при нас не е кой знае колко напред.

Благодаря за изчерпателния отговор. Иначе гледам да пазарувам от тука, че да се вдига оборота и да стават и хубави работи, но когато мога да взема игра със 50лв по евтино ...(така спечелих на търг FFXII, нова новеничка).

П.С. И пак да спомена няма никакво заяждане в постовете ми. просто ми е чудно защо се получава така с цакането ;).

По подразбиране

Много добре те разбирам.
    И аз искам в България да има такива търгове, конкуренцията да е безмилостна, а цените на игрите да падат всеки ден.

Като бивш служител в ПУЛСАР искам да те уверя, че фирмата се старае да предложи възможно най-голям избор от хитови заглавия на възможно най-ниски цени и на официалната дата. От това печелят фирмата и клиентите.

Често се случва да обвиняват ПУЛСАР за цени и продукти, внасяни от друга фирма. Както и въобще за цените на игрите, конзолите и аксесоарите, което е много неприятно.

Щом нямаш време да обикаляш те приканвам да звъниш на телефона в централния офис и да получаваш информация от първа ръка. Къде, кога и колко :)

По подразбиране

Ех тия телефони ... как да работя нормално като говоря по телефона ;).
    Чакам интернет търговията да се засили малко и при нас, както си е нормално.
    Докато си работя 5-6 клика и айде всичко е на 6 ;).

Така и така сме засегнали темата:
    Защо Пулсар продава по скъпо FFX(примерно) от колкото други по малки магазини? Разликата по едно време беше 10лв. сега не знам как стои положението.

По подразбиране

Интернет магазина си бачка на 6 :)
    Просто за по специфични, стари и проблемни заглавия по телефона можеш да получиш информация.

На въпросът ти трябва да отговори lupo :)

По подразбиране

Знам че бачка, така действам :). Само къд
    ето чакам още какво ми е станало с поръчката. Но ще стане номера.

Еми да видим каква ще каже тогава @lupo.
    Няма да казвам името на магазина(все пак конкуренция е), но преди няколко месеца когато попаднах на тях имаха точно 4 игри :). Сега вече имат над 10 заглавия.

1 от 34 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Ключови думи за темата

Bookmarks

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •